Yumuşak Güç ve Kamu Diplomasisi; Üzerine Akademik Analizler - Gökmen Kılıçoğlu;Ayhan Nuri Yılmaz - 9786053209768 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Yumuşak Güç ve Kamu Diplomasisi; Üzerine Akademik Analizler

  Yumuşak güç ve kamu diplomasisi, uluslararası ilişkiler literatürüne canlılık kazandırmış ve klasik güç politikalarına bir alternatif sunma iddiasında olmuştur. Uluslararası ilişkilerin aktörlerine yönelik savaş ve zora dayalı etkileme yöntemleri yerine cazibe ve özendirme unsurlarını öne çıkaran, bilinen diplomatik kanalların yanına bir dizi başkalarını ekleyen bu kavramlar aynı zamanda uluslararası ilişkiler çalışmalarına farklı disiplinlerden katılımı da sağlamıştır. Hakla ilişkilerden, iletişime; lojistikten ulaşıma; dilbiliminden antropolojiye ve kültürolojiye, sanattan sinemaya, gastrolojiden modaya, sivil toplumdan sosyal medyaya pek çok alan ve mecradan uluslararası ilişkilere yönelik çalışmalar görülmeye başlamıştır.
  Bu kitap da benzer bir şekilde çok disiplinlilik ve yaklaşım zenginliği taşımaktadır. Kitap; 12 üniversite, 1 araştırma merkezi ve 1 de THY'den olmak üzere 14 kurumdan 22 uzmanın hazırladıkları Türkiye, Çin, İran gibi ülkelerin yumuşak güç unsurlarını ve kamu diplomasisi kurumlarını tarihî ve güncel boyutları ile ele aldıkları çalışmalardan oluşmaktadır.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786053209768
  Yayın Tarihi 2018-12-10
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 544
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 160 X 235
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Gökmen Kılıçoğlu;Ayhan Nuri Yılmaz

  43.00

  Liste Fiyatı : 43.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..