Format Kitap
Barkod 9789752639638
Yayın Tarihi 2019-05-29
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 156
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Duygu Kaçaranoğlu

Astronomlar-Yıldızların Peşinde, astronomi biliminin günümüzdeki ileri seviyeye ulaşmasına çok önemli katkılarda bulunan bu on iki dev bilim adamının hayat hikâyelerini ve yaşadığımız evrenin sınırsız gizemlerini nasıl keşfettiklerini oldukça yalın bir dil ve karikatürize çizimler eşliğinde anlatıyor.

UNESCO ve Birleşmiş Milletler, içinde bulunduğumuz 2009 yılını Dünya Astronomi Yılı olarak kabul etti. Bizler de, Dünya Astronomi Yılında gençlerimizin astronomi bilimine önemli katkılarda bulunan belli başlı bilim adamlarını daha yakından tanıyabilmesi için bu kitabı hazırladık.

Kitabı okuduğunuzda doğunun ve batının astronomi alanındaki en parlak yıldızları arasından seçilmiş aşağıdaki on iki isimle tanışacaksınız.Batlamyus
Harezmî
Nasreddin Tusî
Uluğ Bey
Nikolas Kopernik
Takiyüddin Rasıd
Giordano Bruno
Tycho Brahe
Johannes Kepler
Galileo Galilei
Isaac Newton
Albert Einstein

Arka Kapaktan:

Merhaba,

Rafta beni gördüğünde önce şöyle bir duraksadın. Sonra uzandın ve beni eline aldın. Evirip çevirdin ve kapağıma bakmaya başladın. Kapağımdaki ünlü bilim adamlarının karikatürlerine baktın, içlerinden birkaçını tanıdın. Sonra sayfalarımı hızlıca çevirdin, herhalde başka kimlerden bahsettiğime bakıyordun. Birkaç satır okudun ve sessizce güldün. Artık ilgini çektiğimden emindim. Doğruca kasaya yöneldin ve beni alıp çantana koydun. Otobüste biraz daha karıştırdın ama eve gidince okumaya başlamaya karar verdin. İyi ettin. Şimdi evindesin ve beni okumaya hazırsın. Ama bu noktada sana birkaç tavsiyede bulunmam gerek. Önce rahat bir yere otur ve yanına içecek bir şeyler al. Çünkü beni kolay kolay elinden bırakamayacaksın. Sana ömürlerini yaşadığımız evreni anlamaya çalışmakla geçirmiş on iki adamın hikâyesini anlatacağım. Tabi neler bulduklarını da Onların hayatlarını okurken içinde inanılmaz bir heyecan ve müthiş bir potansiyel hissedeceksin.

Einsteinın dediği gibi:
Benim özel bir yeteneğim yok, sadece tutku derecesinde meraklıyım
Sanırım artık hazırsın, keyifli okumalar

devamını oku..
Kategori : Genel Konular
14.00
Liste Fiyatı : 14.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim