Yeryüzünün Kalbi - Özgür Balpınar - 9786050827569 - Kitap | rakitap.com
Yeryüzünün Kalbi

"Bugün sen yalnız kendin için değil, gökyüzündeki bütün yıldızlar, galaksiler ve gezegenler için; yeryüzündeki bütün çiçekler, köpekler, kediler, yeni doğmuş bebekler ve kurumaya yüz tutmuş ağaçlar için dans edeceksin! Sen onların ışığısın! Bu yüzden oraya çık ve parılda!"

Afrika'nın Mbuti Kabilesi'nden Türkiye'ye gelen bir çocuk Bamba. Uzun yolculuğu sonrasında birdenbire kendini ağaçsız ve çiçeksiz, betonların arasında buluyor. Bu ülkede çiçeklerin para karşılığında satıldığını, sebzelerin ve meyvelerin poşetlenip pazarlandığını, ağaçlarınsa şehirlerden çok uzak tepelere dikildiğini üzülerek fark ediyor. Kendi yaşıtındaki çocuklar, televizyon dedikleri bir kutunun başında, bilgisayar veya oyun konsollarıyla saatlerini harcıyor. Ellerinden düşmeyen telefonları, burunların ucunu dahi görememelerine neden oluyor. Bamba bir karar veriyor: Çevresindeki insanlara çoktandır unuttukları, sokakların neşesini, yeşilin kıymetini, hayvanların dostluğunu, paylaşmanın ve sevginin önemini hatırlatacak, farkında olmasalar da bütün güzelliklerin aslında her an onları çevrelediğini gösterecek.

Yeryüzünün Kalbi'nde gri duvarların bile renklenebileceğini, küçücük anlardan kocaman mutluluklar yaratılabileceğini ve en önemlisi hiçbir ayrım yapmaksızın dünyaya gelen her çocuğun yeryüzünün çocuğu olduğunu öğreniyoruz.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786050827569
Yayın Tarihi 2018-09-18
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Yeryüzünün Kalbi
Baskı Sayısı 39.Baskı
Sayfa Sayısı 216
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 205
Emeği Geçenler :
Yazar   : Özgür Balpınar
Ürün Satışta. %0

57.50

Liste Fiyatı : 57.50

Kazancınız : 0.00

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..