Menu 0

  Güven Turan'dan yepyeni bir aşk romanı: Yaz Üçgeni

  Güven Turan, 1979 Türk Dil Kurumu Roman Ödülü'nü kazanan ilk romanı Dalyan ile romancılığını kanıtlamış, Dalyan'dan sonra Yalnız mısın? ve Soğuk Tüylü Martı romanlarında aşkın yarattığı kimlik kargaşasına yepyeni bakışlar getirmişti. Yirmi üç yıl aradan sonra Güven Turan yepyeni bir aşk romanı yazdı: Yaz Üçgeni.

  Yaz Üçgeni yalnızlıkların ve sevgi arayışlarının karanlık çeperlerine dokunan bir roman. Güven Turan bugünün dili ve parlak anlatımıyla adeta aşkın geometrisini çıkarıyor.

  Barış, sallantıdaki ilişkisini bitirmenin eşiğindeyken Melis'le tanışır. Bir yandan çelişkilerinin ve açmazlarının temelindeki büyük yalnızlığını kavramak, öte yandan tutkuların birdenbire çatallanan ve hızlanan trafiğini yönetmek durumundadır. Barış'ın İstanbul'da Melis ve İris'le, Bodrum'da yine Melis ve Hale ile yaşadıkları astronomide yaz üçgeni diye bilinen bir yıldız görüntüsünde sembolleşir.

  Şu? Hangisi? Şu, tam üçgen şeklinde olan? Özel bir adı yok. 'Üçgen' deniyor. Yazın iyice yükseldiği için 'Yaz Üçgeni' de denir. Hale bir kahkaha attı; durdu, gene güldü, Vay, Yaz Üçgeni ha? dedi, Müthiş erotik!

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9789750831898
  Yayın Tarihi :2015-05-08
  Yayın Dili :Türkçe
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :216
  Kapak :Karton
  Kağıt :2.Hamur
  Boyut :135 X 215
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Güven Turan
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler