Yaratılış - Gore Vidal - 9799750402493 - Kitap | rakitap.com
Yaratılış

Dünya nasıl yaratıldı?

Yama bir çocuk istiyordu. Fakat Yima kardeşiyle ilişkiden korkuyordu. Sonunda erkeği kendisiyle yatması gerektiğine ikna etti; böylece insan soyu ortaya çıktı. Peki ama ikizleri kim yarattı? Ariler, Tanrı Brahma´nın çıktığı bir yumurtadan söz ederler. Peki yumurta nereden geldi? Bilmiyoruz; zaten Önemli değil. Bizler bir fili tanımlamaya çalışan altı kör gibiyiz.

Cyrus Spitama, yani romanın kahramanı, insanoğlunun kafasını asırlardır meşgul eden bu varoluş ve yaratılış sorusunun cevabını arıyor roman boyunca. Persli bir prensin ve Yunan bir büyücünün oğlu olan Cyrus, Peygamber Zerdüşt´ün torunu, Büyük Kral Kserkses´in yakın dostudur. Hakikat Yolu´na inanan ama nerede bulunduğunu bilmeyen bu adam, Hindistan, Çin ve Yunan saraylarına büyükelçi olarak gönderilir. Perikles, Pisagor, Gosala; Konfüçyüs ve Buda´dan değişik felsefelerin ve dinlerin yaratılış üzerine hikâyelerini dinler. Bu arada MO 5. yüzyılda, farklı coğrafyalardaki gündelik hayatı yakından gözlemler, tapınakların ve sarayların kapılarını aralayıp Yıian Oynatıcılardan Şeytan Tapıcılar´a, Yol Açıcılar´dan Tapınak Fahişeleri´ne, farklı ve gizemli dünyalara doğru bir yolculuğa çıkar...

Antony Burgess´in yaşayan en büyük tarihsel romancımız dediği Göre Vidal´in kaleminden çıkmış, tarihsel açıdan zengin ve ironik göndermelerle dolu, sürükleyici ve eğlenceli bir felsefi roman.
(Arka Kapak)

Devamı

Format Kitap
Barkod 9799750402493
Yayın Tarihi
Yayın Dili
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 79
Kapak
Kağıt
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul
Emeği Geçenler :
Yazar   : Gore Vidal
Ürün Satışta. %0

100.00

Liste Fiyatı : 100.00

Kazancınız : 0.00

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..