Menu 0
  Yaratılış

  Dünya nasıl yaratıldı?

  Yama bir çocuk istiyordu. Fakat Yima kardeşiyle ilişkiden korkuyordu. Sonunda erkeği kendisiyle yatması gerektiğine ikna etti; böylece insan soyu ortaya çıktı. Peki ama ikizleri kim yarattı? Ariler, Tanrı Brahma´nın çıktığı bir yumurtadan söz ederler. Peki yumurta nereden geldi? Bilmiyoruz; zaten Önemli değil. Bizler bir fili tanımlamaya çalışan altı kör gibiyiz.

  Cyrus Spitama, yani romanın kahramanı, insanoğlunun kafasını asırlardır meşgul eden bu varoluş ve yaratılış sorusunun cevabını arıyor roman boyunca. Persli bir prensin ve Yunan bir büyücünün oğlu olan Cyrus, Peygamber Zerdüşt´ün torunu, Büyük Kral Kserkses´in yakın dostudur. Hakikat Yolu´na inanan ama nerede bulunduğunu bilmeyen bu adam, Hindistan, Çin ve Yunan saraylarına büyükelçi olarak gönderilir. Perikles, Pisagor, Gosala; Konfüçyüs ve Buda´dan değişik felsefelerin ve dinlerin yaratılış üzerine hikâyelerini dinler. Bu arada MO 5. yüzyılda, farklı coğrafyalardaki gündelik hayatı yakından gözlemler, tapınakların ve sarayların kapılarını aralayıp Yıian Oynatıcılardan Şeytan Tapıcılar´a, Yol Açıcılar´dan Tapınak Fahişeleri´ne, farklı ve gizemli dünyalara doğru bir yolculuğa çıkar...

  Antony Burgess´in yaşayan en büyük tarihsel romancımız dediği Göre Vidal´in kaleminden çıkmış, tarihsel açıdan zengin ve ironik göndermelerle dolu, sürükleyici ve eğlenceli bir felsefi roman.
  (Arka Kapak)

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9799750402493
  Yayın Tarihi
  Yayın Dili
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 79
  Kapak
  Kağıt
  Boyut 135 X 210
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Gore Vidal
  Ürün Satışta. %0

  100.00

  Liste Fiyatı : 100.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta var
  Aynı Gün Kargo   
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..