Yazar : Kolektif
Fiyat: 35.00   Liste Fiyatı : 35.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786052410202
Yayın Tarihi : 2019-12-12
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 304
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 160 X 240
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Neden en parlak öğrenciler fen bilimleri ile ilgilenmeyi bırakıyor?
Fen öğretimi, en sıra dışı öğrenciler için bile uygun olan farklılaştırılmış öğrenme deneyimlerini nasıl sunabilir?Günümüzün teknoloji toplumunda okulların tüm öğrencileri geliştirme ve gerekli zorluk düzeylerini sağlama mecburiyeti vardır, ancak pek çok yetenekli öğrencinin fen alanında yeteneklerini kullanabilir hale getirilemediği de açıktır. Üstün Yetenekliler İçin Fen Eğitimi kitabı resmi önerileri incelemekte ve günümüz sınıflarında en etkili stratejilerin nasıl kullanılabileceğiyle ilgili uygulamalı tavsiyeler vermektedir. İlgililerine güvenilir bilgiler sunan bu kitap, aşağıdaki kilit konularla ilgilenmektedir:
- Üstün yetenekli ve yetenekli çocuk ile ne kastedildiği- İhmal edilen üstün yetenekli çocuklar ile ilgili ne yapılabileceği- Modelleme ve konuşma yoluyla iddialı bir fen öğretimi sağlanması- 'Çoklu sıra dışılık' - öğrenme güçlükleri olan üst düzey yeteneğe sahip bilim insanları- Sıra dışı becerileri bir konunun belirli yönlerine odaklanmış olan öğrenciler- Gizil yetenekli öğrencileri dışarıda bırakmadan üstün yeteneklilerin tanılanması
Değerli bir işbirliğinin ürünü olan bu eser, öğretmenlere bütün öğrencilerinin fen bilimleriyle ilgilenmesini ve zorluklarıyla başa çıkmasını sağlayacak iyi bir fen öğretiminin sunmaktadır. Keith S. Taber, Cambridge Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fen Eğitimi Bölümü'ndekıdemli bir eğitmendir.

Okuyucu Yorumları