Detaylar

Kategori Uluslararası Siyaset
Yayıncı Nobel Akademik Yayıncılık
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod 9786057928917
Yayın Tarihi 2019-03-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 336
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 160 X 235

Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar

Her ne kadar Soğuk Savaş'ın sona ermesi uluslararası toplumda kısa süreli bir travmaya neden olsa da teknolojinin gelişmeye başlaması ve artık uluslararası alandaki risklerle beraber tehditlerin çeşitlenmiş olması, uluslararası toplumu Soğuk Savaş'ın bitmesinden daha da derin etkilemeye başlamıştır. Ayrıca ortaya çıkan bu yeni sorunlar, sadece devletleri değil aynı zamanda direkt olarak bireyleri de özellikle ekonomik açıdan etkilemektedir. Bilhassa teknolojik gelişmişlikler, diğer bir deyişle internetin de silah olarak kullanılmaya başlanması, uluslararası toplumu hem siyasi hem askerî hem de ekonomik olarak etkilemeye başlamıştır. Keza bir yerde yaşanan sorunlardan diğer toplumların da anında haberdar olması, demokratik olmayan toplumlardaki demokratikleşme hareketlerini de etkilemeye başlamış ve bu çerçevede hem bölgeyi hem de uluslararası toplumu etkileyen yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu durum, bir anlamda günümüzde etkililiği tartışılır hâle gelen uluslararası örgütleri de etkilemiş ve özellikle BM ekseninde, örgütün reforme edilmesi yönündeki fikirler, daha etkili bir şekilde söylenmeye başlanmıştır.

Uluslararası toplumun çözüm getirmesi gereken sorunlar, terörizm gibi geçmişten bu yana devletleri ya da tüm uluslararası toplumu etkileyen sorunlar, artık derinleşmeye başlamakta ve farklı stratejilerle insanlığa zarar vermeye devam etmektedir.

Bu çerçevede, bu kitapta, uluslararası ilişkilerde gündeme gelen güncel olaylar ele alınmış ve literatürde eksik olduğu düşünülen konular, yazarlar tarafından farklı bakış açılarıyla analiz edilmiştir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Araz Aslanlı
Yazar   : Mehmet Fatih Öztarsu
Yazar   : Yusuf Çınar
Yazar   : Yasin Avcı
Yazar   : Segah Tekin
Yazar   : Cihan Daban
Yazar   : Ali Burak Darıcılı
Yazar   : Aslı E. Çomu
Yazar   : Bersis Ayberk Akkılıç
Yazar   : Emine Zaynep Daban
Yazar   : Eşref Yalınkılıçlı
Yazar   : İlyas Fırat Cengiz
Yazar   : Murat Ülgül
Yazar   : Ömer Çolak
Yazar   : Özden Selcen Özmelek
Yazar   : Sinem Cengiz

Satış

30.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim