Türkiye Sosyal Hizmet Birikiminde Kadın; Bibliyografik Bir Değerlendirme - Ömer Miraç Yaman Veysel Aydın Özlem Tel Ömer Miraç Yaman;Veysel Aydın;Özlem Tel - 9789944105798 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Türkiye Sosyal Hizmet Birikiminde Kadın; Bibliyografik Bir Değerlendirme

  Bu çalışma, kadın konusunda sosyal hizmete dair birikimin ortaya konması ve tahlil edilmesi ihtiyacından doğmuştur. Kadın konusunun sosyal hizmet literatüründe nasıl ele alındığını ortaya koymak ve sosyal hizmette kadın temalı çalışmalara dair derli toplu bir çalışmanın eksikliğinin giderilmesinde katkıda bulunmak bu çalışmanın temel hedefidir.
  1950-2013 Yılları Arası Türkiye Sosyal Hizmet Birikiminde Yaşlılık başlığı altında kaleme alınan bu çalışma, Türkiye'de bu konuda yapılan makale ve tez çalışmalarına dair verilerin yanında, çalışmanın merkezini oluşturan sosyal hizmet literatürüne ilave olarak psikoloji, sosyoloji, sağlık bilimleri gibi akademik alanlardan da istifade edilerek ulaşılan seçme eserlerin de bibliyografyaya ilave edilmesiyle oluşturulmuştur.
  En temelde sosyal hizmet literatürü olmak üzere pek çok farklı disiplin için kaynak eser hüviyetinde olan çalışma, Türkiye'de yaşlılık alanında çalışmayı düşünen tüm araştırmacılar ve akademisyenler için vazgeçilmez bir kılavuzdur.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789944105798
  Yayın Tarihi 2015-03-01
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 212
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 130 X 190
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Ömer Miraç Yaman
  Yazar   : Veysel Aydın
  Yazar   : Özlem Tel
  Yazar   : Ömer Miraç Yaman;Veysel Aydın;Özlem Tel

  25.00

  Liste Fiyatı : 25.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Temin Süresi : 1 Gün
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..