Menu 0

  Sanat modern zamanların hiçbir döneminde, bugün olduğundan daha yaygın olmamıştır. Toplum içerisinde her zamankinden daha aşikâr, daha amade ve daha şekilci olarak varlığını sürdürmektedir. Sanat, şimdiye dek hiç olmadığı kadar, toplumu oluşturan birçok iletişim biçiminden sadece biri olarak toplumsal süreçlerin de bir parçası olmuştur: Ticari bir meta, bir fikir, bir bilgi, bir hüküm, bir eylem.
  Estetik algısı, modernitenin hiçbir döneminde mevcut çağda olduğu kadar kültürün kendini anlaması için bu kadar önemli olmamıştır. Mevcut çağ başlangıçta abartılı olarak postmodern olarak adlandırılsa da zamanla daha da aşikâr bir şekilde kontrol toplumu (Deleuze) olduğunu ispatlamıştır. Estetik algı-ister üretken güç olarak dolaysız, ister üretim meşakkatinden kurtarmak için dolaylı olarak-, hiç bir zaman iktisadi yararlanma süreçlerinin basit bir aracı olmamıştır.
  Sanatın her yerde var olması ve estetik algının toplumdaki temel manası, sanatın ve estetik algının güç olarak kaybedilmesiyle beraber kendini gösteren durumlardır. Ki bu kayba güç ismini vermeyi tavsiye ediyorum.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786059954846
  Yayın Tarihi :2019-09-06
  Yayın Dili :Türkçe
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :196
  Kapak :Karton
  Kağıt :2.Hamur
  Boyut :140 X 210
  Emeği Geçenler :
  Çevirmen   : Nesibe Zeynep Koç
  Yazar   : Christohp Menke
  İlgili Eserler