Osmanlı'dan Günümüze Türkiye'nin Siyasal Hayatı - Adem Çaylak;Seyit Ali Avcu - 9786057963185 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Osmanlı'dan Günümüze Türkiye'nin Siyasal Hayatı

  Yazar Kadrosu

  Adem Çaylak, Adem Çelik , Ali Kemal Özcan, Ahmet Göksel Uluer , B. Berat Özipek , Birol Akgün, Cemal Fedayi , E. Fuat Keyman, Erkan Doğan, Fikret Çelik, Güliz Dinç, Hüseyin Baran, İsmail Akbal, İsmail Hacıfettahoğlu, Lale Ersoy, Melike Güngör, Muhittin Ataman, Murat Belge, Murat Çemrek, Murat Yılmaz, Ömer Çaha, Seyit Ali Avcu, Şükrü Karatepe, Şükrü Nişancı, Yılmaz Çolak,

  Türkiye'de tarih önemlidir. Yalnız tarih olarak değil, gelecekle ilişkisinden ötürü önemlidir. Geçmişte, gerçekte ne olduğunun öğrenilmesi, bugünümüzü daha doğru anlamamızı sağlayacak, böylece yarını nasıl düşünebileceğimize, sandık odamızda bize sorulmadan biriken bu mirasın içinden neyi isteyip neyi istemeyeceğimize daha sağlıklı bir temel üzerinde karar verebilmemizi sağlayacaktır.

  Prof. Dr. Murat BELGE
  Bilgi Üniversitesi


  Türkiye'de siyasi alan, siyasi aktörler ve siyaset yapma eyleminin, devlet-merkezci olmak yerine, Türk modernleşmesinin demokratik, liberal ve çoğulcu temelde yeniden kurulması ve Türk demokrasisinin devlet-toplum-birey ilişkilerine yerleşikleşmesi ve derinleşmesinin itici gücü olması temelinde yeniden kurulması gereklidir.

  Prof. Dr. E. Fuat KEYMAN
  Koç Üniversitesi

  1970'lerin kuşakları arasında tek lider, tek parti ve tek toplum anlayışı yaygın bir ütopya iken, 1980'li kuşaklardafarklılaşan, çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü bir demokratik anlayışın en fazla benimsenen anlayış olarak yaygınlaştığı söylenebilir.

  Prof. Dr. Ömer ÇAHA
  Yıldız Teknik Üniversitesi  Türkiye'deki Kürtlerin sorunu, ulusal bir pazar için bir ulus-devlet arzusunda olanların bir ulusal sorunudeğil, yok sayılmış bir etnik kimliğin yeniden kazanılması sorunudur.

  Doç. Dr. Ali Kemal ÖZCAN
  Munzur Üniversitesi


  AK Parti'nin geldiği damarın, bu ülkede ezeli muhalefeti ve vesayetçi siyasal merkezkarşısındatoplumsal çevreninalan ve güç arayışını temsil ettiği söylenebilmekle birlikte, AK Parti iktidarındaİslami kesimin, 1980'lerde ANAP döneminde başlatılanneoliberal politikalara koşut olarak kapitalist sistem çerçevesinde bir dönüşüm yaşadığı ve devlet merkezli değerler sistemi tarafından yutulduğu da belirtilmelidir.

  Gülenizm, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi ideolojisi seküler Kemalizm'in zor, baskı ve darbesi ile Batılı modern değerler çerçevesinde makbul vatandaş yapılamayan toplum kesimlerini, gönüllü kulluk ve rıza üzerinden devşirmenin (hadım etmenin) bir aparatı olarak, Kemalizm'in dinci versiyonudur.
  Prof. Dr. Adem ÇAYLAK
  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786057963185
  Yayın Tarihi 2018-10-29
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 3.Baskı
  Sayfa Sayısı 886
  Kapak Karton
  Kağıt 1.Hamur
  Boyut 160 X 240
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Adem Çaylak;Seyit Ali Avcu

  70.00

  Liste Fiyatı : 70.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..