Yazar : Sedat Değer
Fiyat: 20.00   Liste Fiyatı : 20.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786058177543
Yayın Tarihi : 2018-04-20
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 160
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Eğitimci yazar Sedat Değer Kimdir?
- Eğitimin güncel konuları hakkında 200'ü geçen yazısı bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm eğitim çalışanlarının özlük hakları, mali hakları ve öğretmenlerin yer değiştirme ile atamaları hakkında görüş yazıları kaleme almaktadır.
- Kendisi halen asıl mesleği olan ve çok sevdiği öğretmenliğe devam etmektedir.
- 2012 yılında eğitimle ilgili makale ve yazılar yazmaya başladı. İlk yazısını ise 2011 yılında kaleme aldı.
- Sedat Değer, eğitim camiasında eğitim mevzuatına ve hukukuna dayalı fikir ile tespitlere dayalı yazıları ile tanınmakta.
- Yazdığı yazılar birçok memur ve haber sitelerince yayınlanmakta ve her yazısı bu şekilde yüz binlerce eğitim çalışanına ulaşmaktadır.
- Yazı yazmaya önce hobi olarak başladı. Yazdığı yazıların, öğretmenler ve eğitimciler tarafından çokça okunur olması ve olumlu dönütler alması sebebiyle, bunun önemli bir sorumluluk olduğunu düşünerek yazı yazmaya ve bu işi sürdürmeye devam etti.
- Özellikle yazı yazmaya başladığı yıl bir yazısının, sadece bir internet sitesinde 350 bin civarı kişi tarafından okunmasıyla birlikte, araştırma ve tespitleriyle yazılarına dökülenlerin, aslında birçok eğitimcinin içini yansıttığını ve ihtiyaç duyduğu bilgiler olduğunu gördü ve yazılarını arttırarak devam etti.
- Sedat Değer, yazılarını kaleme almanın yanı sıra her gün birçok tanımadığı eğitimcinin sorularını yanıtlamakta ve sorunlarına çözüm getirmeye çalışmaktadır.
- Yazısını yazarken içinden gelen sesin eğitimci arkadaşların sesiymiş gibi hissederek kaleme aldığını belirten yazar araştırdığı konunun birçok eğitimcinin ihtiyaç duyduğu, merak ettiği konu olduğuna inanarak yazıya dökmektedir.
- Ayrıca Sedat Değer eğitimin sorunlarını dile getiren, tüm eğitimci yazarları birleştirmeyi hedefleyen Lider Eğitimci Yazarlar Derneği kurucu başkanlığını yaptı ve ilk genel kurulda tekrar genel başkan olarak seçildi.
- Kendisi çeşitli ulusal düzeydeki kanallarda eğitim ve eğitimciler hakkında röportajlar vermektedir.
Sedat Değer Kimdir?
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde doğan Sedat Değer ilk, orta ve lise öğrenimini Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bitirdi. Lisans eğitimini Denizli Pamukkale Üniversitesi'nin Fen ve Teknoloji Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Mezun olduktan sonra sırası ile Hakkari ve Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde görev yaptı. Değer, 2012 yılından beri Muğla'nın Milas ilçesinde öğretmenliğine devam etmektedir. Değer'in yazıları birçok eğitim ve memur sitelerince de paylaşılmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Okuyucu Yorumları