Format Kitap
Barkod 9789752634770
Yayın Tarihi 2019-06-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 17.Baskı
Sayfa Sayısı 208
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmed Günbay Yıldız

Yazarımız romanında, yaşadığı sıkıntılardan dolayı isyana düşebilme ihtimali olan bir gencin, kendini saptırmaya çalışan şeytanî seslere karşı verdiği mücadeleyi ve yaşadığı olayların birer imtihan vesilesi olduğunu idrak edip, manevi hayatına yön veriş sürecini anlatıyor.

Romanımızın kahramanı Saltık Buğra yaşadığı muhitte korkusuzluğu ve kahramanlığıyla tanınır. Askerden geldikten sonra nişanlısı Sanemin evlenme arifesinde haince öldürülmesiyle hayatı farklı boyutlarıyla yaşamaya başlayacaktır.

Sevdiğini toprağa verdikten sonra ailesinin ve Agah Dedenin tavsiyesi üzerine İstanbula amcasının yanına gelir. İstanbuldaki en yakın dostu kuzeni ve süt kardeşi olan Serdemdir.

Serdem, Saltık Buğranın içinde bulunduğu ruh halinin farkındadır ve bu durumun Saltıkın hayatında herhangi bir yer teşkil etmeyen İlahî değerlerin farkına varıp hayata geçirmemesinden kaynaklandığını ona anlatmak için elinden geleni yapar.

Serdemin dostane çabalarıyla Saltık gerçekle bağdaştıramadığı İlahî emirleri gururundan dolayı uygulayamadığını anlar ve Rabbine secde etmenin güzelliğini yaşamaya başlar.

Kahramanımız hayatına Sanemden sonra kimse giremez diye düşündüğü sırada Meryemle tanışır İki farklı inancı paylaşan Saltık ve Meryem hidayet üzere ortak bir noktada buluşurlar Yaratıcı huzurunda Ona en yakın oldukları ânın secde ânı olduğunu anlayarak hayatlarıyla ilgili önemli bir karar alırlar

Ona Secde Yakışıyor , kulun, Rabbi huzurunda kalbinde zerre kadar kibir ve gurur olmaksızın secde edişine ve huşû içinde: Yüceler Yücesi Rabbim! Seni kullara ait olan bütün noksan sıfatlardan tenzih ediyor, Seni en güzel isim ve sıfatlarınla anıyorum diyebilmesine, dikkatleri çekiyor.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat - Roman
23.50
Liste Fiyatı : 23.50
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim