Format Kitap
Barkod 9789756706343
Yayın Tarihi 2018-10-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 9.Baskı
Sayfa Sayısı 224
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mustafa Kemal Atatürk

NUTUK, M. Kemal Atatürkün yazdığı ölümsüz ve destansı bir kitaptır. Nutukta, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Emperyalist devletler tarafından işgal edilmek istenen yurdumuzun, Ulusal güçler tarafından nasıl kurtarıldığını ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nasıl kurulduğunu anlatır.
Yüz Temel Eser kitapları içinde değerlendirilen Nutuk, ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin okumaları için kısaltılarak, yalnız öğrencilerin değil, herkesin kullanımına sunulmuştur. Kısaltılmış olarak yayına hazırlanan bu Nutukta, M. Kemal Atatürkün yaşamı,
Özel Bölüm olarak yazılmıştır. Nutukun tümü ise, üç bölümde özetlenmiştir:
***
Birinci Bölüm: Kuvayı Milliye ve Örgütlenme Dönemi olarak, Mustafa Kemalin önderliğinde hareket eden ve birlikte Anadoluya geçen yürekli Türk yiğitlerinin, Samsundan başlayan ve yurt düzeyine yayılan, Ulusal mücadelenin örgütlenme hareketini içerir.
İkinci Bölüm: Büyük Millet Meclisi Dönemi olarak, dört yıl kadar süren Kurtuluş Savaşının zafere nasıl dönüştürüldüğünü, ülkemizi işgal etmek isteyen düşmanların perişan bir şekilde Türk ordusuna nasıl yenildiklerini anlatır.
Üçüncü Bölüm: Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşu Dönemi Olarak bilinen ve yıkılan Osmanlı İmparatorluğunun yerinde ulusal bir Türk Devletinin, çağdaş ölçütler içerisinde nasıl kurulduğunu ve büyük devrimlerin nasıl yapıldığını öz olarak okurlara sunar.

devamını oku..
Kategori : Genel Konular

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.   Captcha image