Menu 0

  Nihilizmin en önemli temsilcilerinden biri olan Friedrich Nietzsche, bu eserinde kendisine yönelttiği soruları yanıtlarken benliğine ve kişiliğine dair düşüncelerini okurlarına açıyor. Neden Bu Kadar Bilgeyim?, Neden Bu Kadar Akıllıyım?, Neden Bu Kadar İyi Kitaplar Yazıyorum?, Neden Bir Yazgıyım? gibi soruların cevabını verirken aslında bir yandan kendimizi de sorgulamamıza neden oluyor. Nietzsche, kendi yaşamından da örnekler vererek belki de daha önce üzerine hiç düşünmediğimiz konulara değinip, eleştirel bir bakış açısıyla derinlemesine bir inceleme sunuyor.
  Eserlerinde benzersiz bir psikoloğun konuştuğunu söyleyen Nietzsche, kendine has üslubu, kıvrak zekâsı ve nüktedan diliyle hayata dair düşüncelerini öngörüleriyle birlikte okurlarına aktarıyor.

  Müritlerim olsun istemiyorum. Kendime inanmak için bile fazla kötüyüm, kaldı ki kitlelere hitap edeyim... Yarın öbür gün kutsal olarak anılmak en büyük korkum. Bu kitabı neden önceden çıkardığımı anlıyorsunuzdur, kimse fesatlık etmesin diye... Bir aziz olmak gibi bir isteğim yok, soytarı olurum daha iyi...

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786052060674
  Yayın Tarihi :2018-12-25
  Yayın Dili :Türkçe
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :96
  Kapak :Karton
  Kağıt :2.Hamur
  Boyut :125 X 195
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Friedrich Nietzsche
  Çevirmen   : Selin Can Cemgil
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler