Mümkün Ütopya; Yaşanabilir Bir Toplum İçin Stratejiler - Michael Albert - 9786052205013 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Mümkün Ütopya; Yaşanabilir Bir Toplum İçin Stratejiler

  Temalar: Siyaset, Ütopya, Kapitalizm, Yeni bir Toplum, Siyasal Gündem, Devrim, Sol, Aktivizm  Yeni bir toplum yaratma yolunda aktivist bir 'toplumsal değişim ekibi' işe nereden başlayacağını, nihai hedefini ve başlangıç noktasından bitiş noktasına nasıl gideceğini bilmek zorundadır. Bu kitabın konusu işte tam olarak budur.  Mümkün Ütopya yaşanılabilir bir toplum için yeni seçenekler, davranışlar ve sonuçlar doğuracak yeni uygulamalar üzerine bir çalışma. Michael Albert mevcut gerçekliğe dair kıyamet senaryolarının kurgulandığı günümüzde sabırlı, ağırbaşlı ve cüretkâr olmanın altını çizerek İnsanların küçümsendiği bir sığınak yerine karşılıklı yardım için bir aracıya dönüşen hareketleri nasıl yaratabileceğimize kılavuzluk edecek bir teori ortaya koyuyor. Bunu yaparken bizi bir arada tutan hükümet, ekonomi, akrabalık ve kültürün birbirleriyle, değişimle ve tarihle ilişkisini anlamaya ve bildiğimiz toplumsal hiyerarşileri yaratmadan işlevlerini nasıl yerine getirebileceklerini görmeye yardımcı oluyor.  Birbirimiz adına nasıl harekete geçebiliriz?
  Harekete geçtiğimizde karşılıklı olarak nasıl fayda sağlarız?
  Kendimizi nasıl örgütleriz?
  Siyasal bağlantılarımız sebebiyle ne tür faydalar ve sorumluluklar ediniriz?
  İnsanlar bir toplumsal harekete katıldıktan ve o hareketin tanımlanmış hedefleriyle aynı çizgiye geldikten sonra neden o hareketi terk ederler?
  Mevcut kurumların kalıcılığını önden kabullenerek yalnızca kötü yanlarını iyileştirmekle mi yetineceğiz (yani reformist olacağız) yoksa mevcut kurumları ihtiyaç duyulan işlevlerini yeni yollarla karşılayan yeni kurumlarla mı değiştireceğiz (yani devrimci olacağız)?
  This is the divider
  Albert analizini insanın ilişki ve etkileşim biçimlerinin nüfuz ettiği tüm alanlara kadar genişletiyor ve bu alanlarda yeni ilkelerin daha iyi bir topluma nasıl yol açabileceğini ve bu amaçlara nasıl yapıcı bir yaklaşım getirilebileceğini özenle ve içgörüyle inceliyor. Özgürlük ve adaletin olduğu bir dünya arayışına çok kıymetli ve kışkırtıcı bir katkı.

  Noam Chomsky

  Michael Albert bizi sert ithamların ve gösterişçi 'analiz'in ötesine taşıyarak iyi bir toplumun ne olabileceğine dair eleştirel ve derin düşünceyle buluşturan önemli bir düşünürdür.

  Howard Zinn

  Mümkün Ütopya adil bir dünya yaratabilecek dinamik bir hareket isteyen halk aktivistlerinin yüzleştiği birçok soruyu yanıtlıyor.

  Bill Fletcher, Jr.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786052205013
  Yayın Tarihi 2018-05-15
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 304
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 195
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Michael Albert
  Çevirmen   : Barış Baysal
  Ürün Satışta. %0

  50.00

  Liste Fiyatı : 50.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta var
  Aynı Gün Kargo   
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..