Mostari; Bir Köprü Bekçisinin Günlüğü - Gündüz Vassaf - 9789750824586 - Kitap | rakitap.com
Mostari; Bir Köprü Bekçisinin Günlüğü

Gündüz Vassaftan şiirsel bir kitap:
Her zamanki gibi öznel, her zamanki gibi evrensel.

Mostarda günlerim, aylarım, bir türlü ayrılamadığım Köprübaşında geçti. Anı notları diye yazmaya başladıklarım ayakta bekleyen bir köprü bekçisinin nöbet defterine dönüştü. Bazen yüzlerce turist arasında, bazen gece saatlerinde tek başıma Köprüyü bekledim. Ben Köprüyü sahiplendim, o beni zapt etti. Bana neler yaşattıysa ben de dünyamı, duygularımı, düşünce ve hezeyanlarımı onunla paylaştım. Taa ki bir gün beni azad edene kadar.

Yazar ve psikolog Gündüz Vassafın Mostari Bir Köprü Bekçisinin Günlüğü kitabının macerası, Birleşmiş Milletler Barış Gücünde çalışırken Bosnada yaşayan kuzeninin Mostardaki evinde kalabileceğini söylemesiyle başlar. Mostara varışının ertesi günü, dünyanın dört tarafından gelen herkes gibi Vassaf da evrensel ününe savaş acıları eklenmiş Mostar Köprüsünün yolunu tutar, yanında taşıdığı küçük defterini çıkarıp bir kaç gözlemini yazar. Hava kararmaya başladığında, elinde kalemi, Köprü duvarının üstünde defteri, kendini de dönüştürecek bir alemin beklenmedik yolculuğuna çıkar.
Anı olarak yazmaya başladığı notların bir köprü bekçisinin nöbet defterine dönüşür.

Bazen yüzlerce turist arasında, bazen gece saatlerinde tek başıma Köprüyü bekledim. Ben Köprüyü sahiplendim, o beni zapt etti. Bana neler yaşattıysa ben de dünyamı, duygularımı, düşünce ve hezeyanlarımı onunla paylaştım. Taa ki bir gün beni azat edene kadar.
Ve... Tam da Köprü yolculuğu bitmek üzereyken savaşın çıkmaz sokağından bir sesleniş... Mostar Manifestosu!

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789750824586
Yayın Tarihi 2013-03-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 368
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul
Emeği Geçenler :
Yazar   : Gündüz Vassaf

24.00

Liste Fiyatı : 24.00

Kazancınız : 0.00

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün
Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..