Menu 0

  Zorlu ve yorucu bir yolculuğun daha sonuna gelmiş ve nihayet kitabımızın güncel ve geliştirilmiş ikinci baskısını beğenilerinize sunmuş bulunuyoruz. Ancak bir yandan da şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki önsözü kaleme aldığımız şu an, bizlere bütün yorgunluğumuzu unutturan ve geleceğe yönelik bizlerin umutlarını canlı tutmasını sağlayan andır.

  Mihenk'in ikinci baskısının yayıma hazırlanması esnasında, malumunuz olduğu üzere, mevzuatta birçok değişiklik meydana gelmiştir. Söz konusu değişikliklerin başında 6111 sayılı (Torba Yasa) Kanun'un yürürlüğe girmesi gelmektedir. Öte yandan, 6085, 6110, 6112, 6214, 6216, 6217 ve 6225 sayılı kanunlar da bu dönemde yürürlüğe girmiş, söz konusu kanunlar ve mevzuatta değişiklik meydana getiren diğer bütün kanun, kanun hükmünde kararname ve diğer düzenleyici normlar yerlerine işlenerek Kitabımız güncellenmiş ve geliştirilmiştir. Bu yapılırken, ÖSYM'nin özellikle 2010 yılında gerçekleştirdiği KPSS'nin ardından sınav komisyonunun değişmiş olmasına binaen, bu tarihten sonra yapılan sınavlar gözlenerek, oluşan yeni soru formatlarına uygun yeni sorular türetilmiştir. Ayrıca ÖSYM'nin uygulamada meydana gelmiş olayları sınav formatına uygun bir hale getirdikten sonra soru olarak adaylara yönelttiği tespiti yapılarak, birçok sorumuzun oluşturulması esnasında, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Danıştay ve Yargıtay kararlarından yararlanılarak olay sorularına yer verilmiştir.

  Birçoğumuz için çok önemli olan bu sınava hazırlanırken, siz değerli adaylara bir tavsiyemiz olacaktır. Bizce bu sınavı başarabilmek için öncelikle başvurulması gereken kaynaklar fakültelerimizde gördüğümüz ana ders kitaplarıdır. Evet, belki bunların kapağını bile açmadan özet kaynakları çalışarak başarmış arkadaşlar olduğunu duyabiliriz. Ancak tecrübeyle sabittir ki bu kişilerin sayısı aslında oldukça azdır. Özet kaynaklar bizce en son noktada derslerin tekrarı yapılmak istendiğinde ve zaman bulunabildiğinde başvurulması düşünülebilecek kaynaklardır. Ayrıca bu süreçte sizlere bir diğer tavsiyemiz de bol bol soru çözmeniz, daha önce çalışmış olduğunuz bir konunun tekrarını kesinlikle ihmal etmemenizdir. Zahmet çekmeden başarının gelmeyeceğine, gelmiş olsa bile o başarının kalıcı olmayacağına emin olunuz.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786055662578
  Yayın Tarihi :2012-11-14
  Yayın Dili :Türkçe
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :342
  Kapak :Karton
  Kağıt :2.Hamur
  Boyut :135 X 215
  Basım Yeri :İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Sinan Sakin
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler