Menu 0
  Mars Yıllıkları

  "Bradbury'nin öyküleri ve romanları, edebiyatımızın en nadide parçalarından. Ona sahip olduğumuz için şanslıyız." –Kim Stanley Robinson
  "Bradbury'nin öyküleri öylesine içinize işliyor ki bir daha unutamıyorsunuz." –Margaret Atwood

  Ulusal Kitap Ödülü
  Pulitzer Onur Ödülü
  Ulusal Sanat Madalyası

  "BİZ DÜNYALILAR, BÜYÜK VE GÜZEL ŞEYLERİ YIKMAK KONUSUNDA HÜNERLİYİZDİR."
  Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun "iyi edebiyat" da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. 1950'de yayımlanan Mars Yıllıkları ise insana dair yazılmış en naif ve en karanlık eserlerden biri.
  İnsanlık atom savaşlarının gölgesindeki, sorunlarla boğuşan Dünya'yı terk etmek için Mars'ta koloni kurmaya karar verir. İlk roketler umut dolu kızıl gezegene iniş yaptıklarında yolcular hiç beklemedikleri sorunlarla karşı karşıya kalır. Mars'ta yalnız değillerdir.
  Marslılar şekil değiştiren, zihin okuyan, belirli bir gelişmişlik seviyesine erişmiş canlılardır ve gezegene gelen bu istenmeyen ziyaretçiler için orada yeni bir hayat kurmak hiç kolay olmayacaktır. Bradbury'nin yer yer ürkütücü yer yer dramatik anlatımı da burada sahne alır. Irkçılık ve hümanizm gibi fikirler Mars'ta kendine yer bulur. Yazar, âdeta tarihle ve insanlıkla yüzleşir.
  Bilimkurgu edebiyatının en önemli eserlerinden Mars Yıllıkları, okura insanlığın nihai düşmandan nereye giderse gitsin kurtulamayacağını sert ve vurucu bir biçimde anlatıyor: Kendisinden.

  Jorge Luis Borges'in önsözüyle

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786053758433
  Yayın Tarihi 2018-12-05
  Yayın Dili Türkçe
  Orjinal Adı Mars Yıllıkları
  Baskı Sayısı 2.Baskı
  Sayfa Sayısı 312
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 210
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Ray Bradbury
  Çevirmen   : Barış Emre Alkım
  Ürün Satışta. %0

  189.00

  Liste Fiyatı : 189.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta var
  Aynı Gün Kargo   
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..