Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey - Mine Söğüt - 9789750818486 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey

  Mine Söğüt yeni romanında birbirinden ilginç insanları, tuhaf hayat hikâyeleriyle birlikte kapkara bir ortamda anlatıyor, hepsini Kara Yalıda birbirine düğümlüyor: Kara Yalıda gizlenen Madam Arthur Bey, eski fotoğrafların izinde romanını yazan Olcayto Ran, yangınların ve ölümlerin dilsiz kadını Maria, eski sevgili Keşşaf Hanuman, her şeyi bilen hayat kadını Nagehan, kimliğini arayan Şehnaz Hanuman, bütün cinayetlerin tek tanığı antikacı Kedileş, Kara Yalıda kaybolmuş baba Ruhat Ran
  Kara Yalının salyangoza benzeyen çıkışsız gövdesinde herkes kendine yeni bir hayat arar. Herkes kendi hayatından kurtulmak, olanları unutmak ister. Çılgınlıklarla dolu yalıda her şey birbirine dönüşür, herkes bir başkası olur
  Özetle,
  Yazacağı yeni romanı için eski fotoğrafların peşine düşen Olcayto Ran, kendisini Madam Arthur Beyin lanetli dünyasında bulur. Geçmişe gizlenmiş birçok cinayetin içinde kendi hayatının kayıp halkaları da vardır. Çocuklarını terk etmiş Nagehanın bildiği ama söylemediği sırların, çocukları ölmüş dilsiz Marianın suskunluğunun ve her şeyi bilen ama Madam Arthur Beyden ölesiye korkan Kedileşin anlattıklarının peşine düşen Olcayto, Kara Yalının ölümcül labirentlerinde kaybolur.
  Madam Arthur Bey kötü kalpli bir şamandır. Zamanlardan zamanlara geçer. Her geçtiği zamanı yok eder. Onun hayatındaki yalanları uç uca ekleseniz, dünyanın etrafını defalarca dolanan ve onu ve sizi ve bizi ve hepimizi sıkarak boğan dev bir yılan olur. Madam Arthur Beyin geçmişini bir deşseniz, bugüne kadar yeryüzünde ölmüş ne kadar insan varsa hepsini sığdırabileceğiniz dar ve derin, çok derin, uçurum gibi derin bir mezar olur. Hayata Madam Arthur Beyin gözlerinden baksanız daha önce hiç görülmemiş renkler görür, korkarsınız. Etrafı onun kulaklarıyla dinleseniz inanılmaz sesler duyar, ürperirsiniz. Ve onun burnuyla koklasanız havayı, başınız döner, olduğunuz yere yığılırsınız. Onun tüm algıları diğer sıradan insanların algılarından şeytanidir. Ve hayatındaki her şey ama her şey diğer sıradan insanların hayatındaki milyarlarca şeyden daha kalabalık, daha cazip ve daha delidir. Kötüdür.
  Bunları Olcaytonun rüyasına giren büyük siyah bir kuş söylüyor. Kuş bunları söyledikten sonra kanatlanıp pencereden aşağıya atlıyor. Olcayto uykunun derinliklerinden ter içinde uyanıp pencereye koşuyor, camı açıyor, aşağıya bakıyor. Alacakaranlıkta, bomboş sokakta uzun boylu ve zayıf bir çöpçü, tahta saplı sarı bir süpürgeyle kocaman simsiyah bir kuş ölüsünü faraşa doğru itiyor.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789750818486
  Yayın Tarihi 2018-02-26
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 6.Baskı
  Sayfa Sayısı 168
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 215
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Mine Söğüt

  16.00

  Liste Fiyatı : 16.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Temin Süresi : 2 Gün
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..