Format Kitap
Barkod 9789758410552
Yayın Tarihi 2004-06-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 507
Kapak Karton
Kağıt
Boyut 140 X 210
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Muzaffer Ayhan Kara

Başta İskandinav ülkeleri olmak üzere Avrupa´da, demokrasi kültürünün iyi-kötü yerleştiği her ülkede hükümet kurma yöntemlerinden biri koalisyondur. Ancak bunu yaşama geçirme biçimi her ülkede değişiktir. Muzaffer Ayhan Kara, sadece zarfın üzerinde yazılanla değil, içindekilerle de ilgili bir araştırmacı olarak, Türkiye´deki koalisyon kültürünü bütün yönleriyle irdeleyen bir esere ortaya çıkardı. Bu kitap, sadece koalisyon kültürüne değil, siyaset ve devamında demokrasi kültürüne de katkısı olacak bir çalışma...
Demokrasi kültürünün, kendin gibi düşünmeyenle de bir arada olabilme olgunluğunun bir ürünü olarak ortaya çıkan koalisyonların Türkiye´deki serüvenini Kara´nın kaleminden okuyalım.
Kara, olabildiğince tarafsız ve bilgi ağırlıklı bir ufuk sunuyor bize. Kara kara düşünmek ya da harç kara kara demokrasi yapısını yükseltmek sizin elinizde.
(Mustafa Balbay)
Bu kitap Türkiye´de Koalisyonların tamamını kapsayan tek çalışmadır.
Aynı zamanda son 43 yılın kapsamlı bir yakın siyasal tarih çalışması niteliğindedir. Yakın siyasal tarihin çok önemli iç ve dış gelişmeleri de, koalisyonlar anlatılırken fonda belirmektedir.

devamını oku..
Kategori :

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.   Captcha image