Kartal Yuvası; Mardin Tarihçedir - Bülent Tekin - 9789759010751 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Kartal Yuvası; Mardin Tarihçedir

  Bülent Tekin; 1954 yılında, Mardin'in Derik ilçesinde doğdu. İDMMA (Galatasaray) Kimya mühendisliği ve ODTÜ (Gaziantep Kampusu) İnşaat Mühendisliği mezunudur. Edebiyatçılar Derneği, BESAM, TYS ve PEN üyesidir. Halen Gırgır Dergisi'nde yazmaktadır.

  Yayımlanmış Eserleri:

  Kızıldan Sarıya (şiir), Tarih Tarih Olsun (şiir), Sevdanla Yaşayacaksan (şiir), Kral Situ'nun Hikayesi (roman), Barışla Güzeldir Sevdam (şiir), Feyyo'nun Felsefesi (roman), Ölümü Vurmak Güneşi Öpmek (şiir), Bir Türkiye Çıkmazı (deneme), ve elinizdeki Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir (tarihi roman) eserlerini yazım yaşamına katmış.

  Elinizdeki; Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir eseri, coğrafyamızda yaşayan halkların dostluklarına tanıklık ve mihmandarlık yapmış, Mardin şehrimizin, yaşayan tarihsel serüveninin edebi roman dilinde anlatımıdır.

  Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir yapıtını zevkle okurken, Mardin'e dair ezberinizi bozacak ve yeni bilgiler ile karşılaşacaksınız.

  Farkında olmaksızın; Mardin'i sarpa saran farklı diller, dinler, kültürler ve geleneklerin, birebir yaşadıklarımızın, böylesi bir kitapta anlatımı ile yeniden usumuza çarpacak demokratik ve hoşgörü bilincimizin deşilmesi ve derinleşmesine vesile olacaktır.

  Yaşamımızın bir parçası olan kültürlerimiz, Mardin'de kendilerini daha canlı korumaktadır. Bu eser bu canlılığın nasıl bugüne taşındığının sırrını açıklıyor ve bizlerin ufkuna yeni bir çehre sunarak kurgularımızı gözden geçirmemize vesile oluyor.

  Mardin mütevazı ve vakurluğu ile her şehirden fazlasıyla tarihsel farklılıklar barındırıp yaşatmış ve bugün de bu farklılıkları tüm zorluklarına rağmen sahiplenmeyi bilmiştir. Mardin, kendisi olma mücadelesini verdikçe güzelleşti. Bu farklılıkları koruma uğruna verdiği mücadele, O'nun çekişmelerinden ziyade dostluklarına, güzel dengelerin sağlanmasına ve kültürel zenginlik olarak yaşamımızda kendini var etmekle de yetinmedi, yanı sıra demokrasi havasını solumamızı, birbirimize hoşgörü ile yaklaşmamız gerektiğine örnek oldu. Kitapta yaşanan bu farklılıkların, ilişkilerin, çelişkilerin, tarihsel arka planını ve yaşananları okuyacaksınız.

  Zira bu memleket ve halk köy köy, kaza kaza, il il yazılmadımıydı; o bölgenin, Ülkenin ve halkların içinde bulunduğu ilişki, çelişki, farklılık ve zengin tarihsel algılayışı edinmek mümkün olmayacaktır.

  Yazar Bülent Tekin, içinde yaşayıp yetişen, yetinmeyip araştıran, Mardin'de yaşanan tüm renkleri, medeniyetleri; inançsal, sosyal, sanatsal, ekonomik ve tarihsel gelişimini Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir eserinde 'Tarihi Roman' metoduyla resmetmitir. Okuyup kritik etmeniz dileğiyle.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789759010751
  Yayın Tarihi 2019-08-08
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 240
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 210
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Bülent Tekin
  Ürün Tükendi.

  18.52

  Liste Fiyatı : 18.52

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..