Fiyat: 12.00   Liste Fiyatı : 12.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786055193522
Yayın Tarihi : 2014-03-00
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 144
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 140 X 210
Basım Yeri : Ankara
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bu kitapla ile amaçlanan günümüzde yaygın olarak kullanılan kablosuz ağ teknolojilerini, bunların yapısını, kablosuz ağlarda kullanılan güvenlik standartlarını, kullanılan şifreleme metotlarını ve kablosuz ağlara karşı yapılan güncel saldırı tekniklerini sınıflandırmak ve bu hususta bilgiler vermektir.
Kitabın giriş kısmı olan birinci bölümünde kablosuz ağlar, kablosuz ağ kullanım alanları, Kablosuz Yerel Alan Ağlarında (WLAN - Wireless Local Area Network) kullanılan donanımlar, kablosuz ağ teknolojileri ve kablosuz standartlar açıklanmıştır. IEEE 802. 11 kablosuz ağ standardı üzerinde durulmuş ve sınıflandırılması yapılmıştır.
Kitabın ikinci bölümünde Kablosuz Yerel Alan Ağlarında kullanılan güvenlik politikaları ve şifreleme algoritmaları incelenmiştir.
Kitabın üçüncü bölümünde Kablosuz Yerel Alan Ağlarına yapılan saldırı tipleri incelenmiş ve türlerine göre sınıflandırılmıştır.
Son bölümde Kablosuz Ağlara yapılan DoS saldırılarından Tcp, Udp, Kimlik Onaylamama(Deauthencation) Mesajı Taşması ve Ping Taşması saldırıları üzerinde durulmuştur.
Kablosuz ağlar konusunda bir başvuru kaynağı olması hedeflenen bu kitabın, öğrencilere ve okurlara yarar sağlması dileğiyle.

Okuyucu Yorumları