İzmir Efsaneleri - Yaşar Ürük - 9786055419714 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  İzmir Efsaneleri

  Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.

  Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister

  Bu düşünceden yola çıkarak, İzmirin semtlerini, ilçelerini ve efsanelerini İzmirli farklı edebiyatçı yazarlar kaleme aldı. Okurla buluşan İzmirim kitap dizisi, hem İzmir için bir ilk olması hem de İzmirin köklü kent halk kültürüne bir armağan olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786055419714
  Yayın Tarihi 2012-04-09
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 208
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 195
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Yaşar Ürük

  14.00

  Liste Fiyatı : 14.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..