Format Kitap
Barkod 3000307100899
Yayın Tarihi 0000-00-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 298
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 165 X 245
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mustafa Varlı
Yazar   : Ramazan Işık
Yazar   : Mustafa Varlı;Ramazan Işık

ÖNSÖZ
Bizi yoktan vareden, varlığından haberdar kılan, doğru yola iletip iman ve tslâmiyetle bizi şereflendiren Allahu Teâla'ya hamdu senalar olsun. Bütün ömrünü insanlığın kurtuluşuna vakfeden, zulüm ve haksızlığa, tuğyan ve ahlâksızlığa sahne olmuş, yeryüzünde hak ve adaletin, ahlâk ve faziletin, namus ve haysiyetin, taat ve ibadetin şerefli mevkiini tayin eden ve bunların en güzel örneğini veren Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (s.a.v), onun Al ve ashabına salât ve selâmlar olsun.
Bilinen bir gerçektir ki şu ihtiyar dünyamız ve bunun üzerindeki canlı, cansız bütün mahlûkat başıboş olarak yaratılmış değildir. Her mahlûka kendine göre taksim edilmiş vazifeler ve yükletilmiş haklar vardır. Bu mahlûklar arasında şerefli bir mevki işgal eden insanlara da tokatları dâhilinde birtakım vazife ve haklar yükletilmiştir.
Malûmdur ki insanlar yaradılışları itibariyle medenîdirler. Toplu bir halde yaşamak ihtiyacındadırlar. Bu cihetle aralarında karşılıklı birtakım vazifeler yüklenmişlerdir. Bunlara riayet edilmedikçe cemiyet hayatı devam edemez, devam etse de dünyada mutluluk, saadet olamaz.
Şunu ifade etmek isterim ki, aile hayatı içtimaî varlığın başlangıcı ve temelidir. İslâm dininde aile müessesesine çok büyük önem verilmiştir
Bu kitabımızda anne-babanın, çocukları üzerindeki hakları, çocukların anne-baba üzerindeki hakları, kardeşlerin birbirlerine karşı görevleri, komşuluk hakları ve bir arada yaşayan tüm insanların birbirlerine karşı görevleri ve birbirlerine olan hakları ayet-i kerimeler ve hadis-i şerifler ışığında izah etmeye çalışacağız.
En büyük yardımcı Allahu Teâla'dır.
Bu kiabın kıymetli okurlarıma faydalı olmasını Allahu Teâla'dan niyaz ederim.
R. Işık
Eyüp İ.H. Lisesi
Meslek Dersleri Öğretmeni

devamını oku..

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.   Captcha image