İhtiyacımız Olan Felsefe - Ayn Rand - 9789759677299 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  İhtiyacımız Olan Felsefe

  Neden gurursuz yaşadığınızı, ateşsiz sevdiğinizi, direnmeden öldüğünüzü merak mı ediyorsunuz? Neden her baktığınız yerde cevapsız kalmaya mahkum sorularla karşılaştığınızı, hayatınızın neden imkansız çelişkilerle dolduğunu, neden ´ya beden ya ruh´ gibi, ´ya akıl ya kalp´ gibi, ´ya güven ya özgürlük´ gibi, ´ya kar ya kamu yararı´ gibi yapay seçimlerden kaçınmak için tüm ömrünüzü mantıksız kararsızlıklarla geçirdiğinizi bilmek mi istiyorsunuz?

  Cevap yok diye çığlıklar mı atıyorsunuz? Algılama aletinizi, aklınızı reddetmişsiniz, ondan sonra da evrenin bir esrarengizlik yumağı olduğundan yakınıyorsunuz. Elinizdeki anahtarı fırlatıp atıyor, sonra tüm kapılar yüzüme kilitlendi diye ağlıyorsunuz. Mantıksızı izleyerek yola koyuluyor, sonra varoluş anlamlı değil diyorsunuz.

  Aklınızı takip etmedikçe hayatınızı bu sorulardan kaçarak geçirmeye mahkumsunuz. Tercih yapmaktan kaçındıkça başkalarının tercih ettiği bir hayata mahkum olacaksınız.Bu yüzden felsefe bir ihtiyaçtır. Felsefe; hayatı analiz etme, aklı ve mantığı kendi mutluluğunuz için kullanma aracıdır. Entellerin kafanızı karıştırmak için bir araya geldiklerinde yaptığı laf kalabalığı değildir.
  (Arka Kapak)

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789759677299
  Yayın Tarihi 2003-00-00
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 297
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 110 X 175
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Ayn Rand
  Çevirmen   : Nejdet Kandemir
  Ürün Tükendi.

  15.00

  Liste Fiyatı : 15.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..