Menu 0

  Belki de bu yüzyılda insanın en çok kullanması gereken kelime Hayır! olmalı. Ne var ki, `Evet`in revaçta olduğu bir zamana tanıklık ediyoruz. Bu anlamda Alev alatlı`nın yazılarıyla zamanını yorumlayarak çizdiği haritada; işaretlenmiş ne çok Hayır! olduğunu göreceksiniz.
  Yazarın çağına tanıklığı vicdani bir sorumluluk iken, ülkemizdeki çoğu güçlü kalemin, aksine bir yönelişle Batılılaşma heyecanı içinde hazır gündemler peşinde durduğunu söylemek üzüyor bizleri.
  Alev Alatlı`nın bakışı ve duruşuyla gündemdeki olayları yeniden okuyabilmek için bir araya gelen bu yazılar, Şimdi Değilse Ne zaman? sorusunu da yineleyerek tanımlıyor kendini. `Hayır Diyebilmeli İnsan`la yeni bir pencere açılıyor zihinlerimizde... Bu kitapta, yüksek sesle, inançla ve inatla söylediklerini bir şekilde bizlere duyurmayı başaran yazarımızın, ulusal ve uluslararası gündemlere ilişkin tezlerini açık ve net duruşlarla yaptığı eleştirel yaklaşımlarını okurken; yine, Zaman`da yayımlanmış uzun soluklu bir röportajı da bulma imkanımız olacak...

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9789758578719
  Yayın Tarihi :2019-04-02
  Yayın Dili :Türkçe
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :182
  Kapak :Karton
  Kağıt :2.Hamur
  Boyut :135 X 195
  Basım Yeri :İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Alev Alatlı
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler