Yayıncı : The Kİtap
Fiyat: 30.00   Liste Fiyatı : 30.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786057950208
Yayın Tarihi : 2019-02-14
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 248
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 120 X 180
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
ALMANYA VE AMERİKA'DA ÇIKTIĞI ANDAN İTİBAREN ÇOK KONUŞULAN VE AMAZON'DA 4,3 PUANA ULAŞAN GÖZÜMÜZ NEDEN DOYMAZ, THE KİTAP ETİKETİYLE ŞİMDİ TÜRKÇEDE!BÜLTEN

AKILLI BESLENEREK YİYECEKLERDEN KEYİF ALMA REHBERİ GÖZÜMÜZ NEDEN DOYMAZ ÇOK YAKINDA RAFLARDA


Almanya ve Amerika'da çıktığı andan itibaren çok konuşulan Gözümüz Neden Doymaz, The Kitap etiketiyle şimdi Türkçede!

MelanieMühl ve Diana VonKopp, Gözümüz Neden Doymaz'dabeslenme alışkanlıklarımız günden güne daha karmaşık bir hal almaya başlamışken bu karmaşıklığı yaratanın yine biz olduğumuz gerçeğini davranış psikolojisi üzerinden değerlendiriyor.Yeme alışkanlığımızı şekillendiren gizli etkenleri sıralarken, doyduğumuz zamanı neden bilmediğimiz, neden tekrar tekrar beslenme mitlerinin tuzaklarına düştüğümüz, duyguların iştahımızı nasıl manipüle ettiği, kalan yemekleri neden eve götürmekten hoşlanmadığımızın altında bilinçaltımızın söz sahibi olduğunu belirtiyor.

Bu kitabı okurken, nasıl daha sağlıklı ve akıllı beslenerek yiyeceklerden keyif alınabileceğinin yöntemlerini bulacaksınız. Her sayfasında damak zevkinizi deşifre eden ve yemek yemenin sosyal boyutuna ışık tutan bulgulara rastlayacaksınız.Bu kitabı okuduktan sonra bilinçli davranmanın gücünü ele alarak daha akıllı ve keyifli yemek yemeye başlayacaksınız!ARKA KAPAK


Yaşadığımız yüzyılda yemekle olan ilişkimiz günden güne değişmektedir. Oradan buradan duyulan çeşitli diyetler, farklı yeme alışkanlıkları ve seçimler sonucunda temelde çok basit olan bu ilişki gittikçe daha karmaşık bir hâl almıştır. Bazılarımız yemek yemeyi son derece anlamsal bir hâle getirirken bazılarımız sırf karnımızı doyurmak adına aceleyle bir şeyler atıştırmakla yetiniriz. Ancak birçoğumuz yemek yemenin aslında bir sanat olduğunu ne düşünür ne de biliriz.
Nasıl, nerede ve ne yediğinizin kişiliğinizle ilgili ipuçları verebileceğini hatta bazı püf noktalara dikkat ederek insanları etkileyebileceğinizi bile biliyor muydunuz?
Peki ya yemeğinizin servis edildiği tabak çanakların dahi yemekle ilgili kararlarınızı etkileyebileceğini?
Veya yemek söz konusu olduğunda farklı duyuların işin içine girerek nasıl lezzet deneyimimizi farklılaştırdığını?
Elinizde tuttuğunuz bu kitap, yemek yemeyi sıradan günlük bir davranış olmaktan çıkartarak arkasında yatanları ve bu bilgileri gündelik hayatınıza nasıl akılcı bir şekilde kullanabileceğinizi göstermektedir.


Yazar Hakkında:Psikolog Diana VonKopp, yiyeceğin insan beyni, performansı ve sağlığı üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olduğu gerçeğinden etkilenen bir yazardır. Bu etki üzerine araştırmalar yaparak gıda hakkında yazılar yazmaktadır.
MelanieMühlFrankfurterAllgemeineZeitung'un her ay yüz binlerce okuyucuya ulaşan FoodAffair bloğunda yazarlık yapmaktadır. FAZ'dayardımcı gazeteciliğin yanı sırayardımcı editörlük yapmaktadır.

The Kitap Yayınları Hakkında: Prof. Dr. Ali Atıf Bir'in kurucusu olduğu AABİR Tanıtım Basım Yayıncılık adı altında faaliyetlerini sürdüren The Kitap Yayınları, 2014 yılında nitelikli iş ve ekonomi kitaplarını Türkçeye kazandırmak adına kurulmuş olmakla birlikte bugün Türkiye'nin ve dünyanın farklı kategorilerdeki önemli kitaplarını okuyucuyla buluşturuyor. kişisel gelişim, psikoloji, sosyoloji, iletişim, medya, siyaset bilimi, tarih gibi kategorilerde kurgu dışı kitaplarıyla Türkiye'de entelektüel sermayenin gelişimine katkıda bulunma gayesiyle çok satan Beslenme Yalanları, Beyin Yalanları, Gündelik Hayatta Felsefe Nasıl Kullanılır, İletişim Kitabı, Tuz, Yağ, Asit, Isı, Dijital Fark, Görme Biçimi Olarak Fotoğraf gibi önemli eserleri Türk okuyucuya sunarak geniş bir okuyucu kitlesi kazanmıştır.

Okuyucu Yorumları