Format Kitap
Barkod 9786056848810
Yayın Tarihi 2018-06-28
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 135
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 140 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Gönül Evran Kevrek

İnsan, geçmişin izini taşırken geleceğin hayalini kurmadan yaşayamaz. İnsan, yaşadıklarını hep biriktirmektedir. Bu biriktirmeler bazen kayıt altına alınırken bazen de zihin dünyasındaki belleğinde saklamaktadır.
Duygu dünyası zengin olan insanların yazdığı şiirler, bazen dillerden dillere name olup dolaşırken, bazen de kaybolup gitmektedir. Kayıt altına alınabilenler hariç tutulmalı. Söz uçar, ama yazı kalır düşüncesi, her kalem ehlinin benimsediği bir düsturdur.
Anadolu kültüründe büyük bir yer kaplayan duygu dünyasının dizeleri, zaman içinde gazel, türkü, ağıt, ninni, şiir vb şekilde yer almaktadır. Şiire yazının DNA'sı desek abartmış olmayız.
Birçok duyguyu ve düşünceyi iki satırla anlatabilmek için şiirden öteye söz var mıdır bilmem...
Anadolu erenlerinden Bizim Yunus, insanı tarif ederken sayfalarca anlatmaz da sadece, Ete kemiğe büründüm, Yunus diye göründüm der. İşte şiir, duygularımızı ifade eden böylesi özgün bir edebî üründür.
Her gönül bir karlı dağdır. Kimi zaman boran, kimi zaman sağanaklar vardır başında. Karlı dağların yamacında, baharla beraber şırıldayan suların sesi ile birlikte açılan çiçekler, yaşamın ta kendisi olur...

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
13.50
Liste Fiyatı : 13.50
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim