Genç W.'nin Yeni Acıları - Ulrıch Plenzdorf - 9789752894853 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Genç W.'nin Yeni Acıları

  Edgar, iki Almanya´nın olduğu zamanlarda, Doğu Almanya´da yaşayan bir genç. En sevdiği iki kitap: Daniel Defoe´nun Robinson Crusoesu ile Salingehn Gönüiçeleni.
  Blucinin, blues müziğin ve kızların ergen gençler için uzak olduğu günlerde, Edgar yolunu bulmaya çalışırken tesadüfen, Goethe´nin ünlü eseri Genç Werther´in Acılanyla karşılaşır. Kitabı okuduktan sonra ise, Edgar Wibeau kendini Genç Werther´in yerine koymaya, yaşadığı olayları onun bakış açısıyla algılamaya başlar.
  Genç W.´nîn Yeni Acıları, bir başyapıtın yirminci yüzyılda dirilişi... İlhamını aldığı eser gibi, yazıldığı günden bu yana tartışılan, pek çok dile çevrilmiş bir modern klasik.

  Çok sinirlenmiştim! Kitaptaki adam, şu Werther, sonunda intihar ediyor. Sahip olmak istediği kadını elde edemediği için kafasında bir delik açmış. Bu kadar salak olmasaydı, aslında Chariotte´nin de ondan bir şeyler yapmasını beklediğini anlardı. Bir kadınla odada yalnız olsam ve yarım saat içinde hiç kimsenin odaya gelmeyeceğini bilsem, her şeyi denerim.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789752894853
  Yayın Tarihi 2019-08-26
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 100
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 195
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Ulrıch Plenzdorf
  Çevirmen   : Nuran Özyer
  Ürün Tükendi.

  7.41

  Liste Fiyatı : 7.41

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..