Yazar : Kolektif
Yayıncı : Boyut Yayın Grubu
Fiyat: 300.00   Liste Fiyatı : 300.00
Ürün Satışta. Temin Süresi : 3 Gün 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789759748428
Yayın Tarihi : 2014-12-06
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 2.Baskı
Sayfa Sayısı : 919
Kapak : Ciltli
Kağıt : Kuşe
Boyut : 240 X 340
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Konusunda uzman 52 yazar ve araştırmacının kaleminden Beyoğlu... Makaleler, görsel malzemeler ve çizimler... Ülkemizin batıya açılan kapısının tarihi...

Bir dönem Sykai, daha sonra Pera, şimdilerde Beyoğlu ismi ile anılan bölgenin kültürel geçmişi, günümüzden binlerce yıl öncesine uzanmakta. Bu kitap, zengin bir kültürel birikime sahip olan ve içinde yaşadığımız şehrin önemli bir bölümünü teşkil eden bu bölge hakkında efsane ve hikayelerle edinilen duyumların yanı sıra, eksikliği duyulan gerçek bilgilere erişme imkanı sağlıyor.

Günümüze kadar İstanbul'un ilçe ve semtleri hakkında yazılmış eserlerin pek çoğu tek yazarlı ve genellikle kişisel bakış açısını aşamamış çalışmalar olarak karşımıza çıkmakta. Geçmişten Günümüze Beyoğlu, konusunda uzman, yazar ve araştırmacıların birlikteliğiyle meydana gelmiş bir kitap.

Bu kitap, Beyoğlu'nun bir monografisi değil. İstanbul'un farklı bir kimliği olan Beyoğlu için bir rehber niteliği taşımakta. Kentin sahip olduğu tarihsel mirasın kapsamlı bir dökümünü içermekte.

Okuyucu Yorumları