Yazar : Mary Shelley
Çevirmen : Hande Yazıcı
Yayıncı : Ayrıntı Yayınları
Fiyat: 25.00   Liste Fiyatı : 25.00
Ürün Tükendi. 
Favorilere Ekle

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.

   Captcha image
Format : Kitap
Barkod : 9786053141860
Yayın Tarihi : 2017-05-26
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 304
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 130 X 200
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bilinmeyene duyduğu merakını doğa felsefesinin ışığıyla aydınlatan genç bilim insanı Victor Frankenstein, yeni bir canlı türü, yeni bir yaşam bulmayı arzulayarak, uzun ve meşakkatli uğraşlardan sonra ölülerden topladığı muhtelif vücut parçalarından kendi tabiriyle yeni bir tür ya da çok çirkin bir canavar yaratır. Fakat yarattığı canavarı çirkinliğinden ve korkunçluğundan ötürü reddeder. Bu reddediş her ikisi için de dehşet verici bir intikam silsilesini başlatacaktır:

Tüm güçlü duygularımı yok etsen de, intikam duygum kalacak; bundan böyle intikam, ışıktan da yemekten de kıymetli benim için! Ben ölebilirim fakat önce sen, bana zorbalık edip acı çektiren sen, perişanlığına tepeden dik dik bakan güneşe lanet edeceksin.

Yazıldığı günden bugüne, çeşitli tiyatro ve sinema uyarlamalarıyla da güncelliğini korumuş, İngiliz edebiyatının en önemli gotik romanı olan Mary Shelley'nin henüz 19 yaşındayken yazdığı başyapıtı Frankenstein ya da Modern Prometheus, insan ruhunun derinliklerindeki yaratıcı güce, gücü kötüye kullanan merhametsizliğe, rasyonel aklın egemenliğine, bilimin sınırlamalarına ve modern çağın adalet anlayışına karşı metaforik bir başkaldırıdır...

Okuyucu Yorumları