Felsefeye Çağrı; Sorular ve Seçenekler - Stanley M. Honer;Thomas C. Hunt;Dennis L. Okholm - 9789755331539 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Felsefeye Çağrı; Sorular ve Seçenekler

  Sokrates´in sorvgulanmamış yaşam, yaşanmaya değmez sözünü çıkış noktası olarak alan Stanley M. Honer ve Thomas C. Hunt, bu kitapla okurları felsefe öğrenmeyi değil felsefe yapmaya, felsefeci değil filozof olmaya, felsefe sorunlarına dışardan bakmaya değil sorunların içine girmeye, felsefeyi entelektüel bir merak olarak değil, kendi yaşam felsefelerini oluşturmak ve kendi anlamlarını yaratmak için bir araç olarak görmeye çağırıyor.

  Felsefeye Çağrı´ya, bu yeni baskıda feminist epistemolojiler, postmodernizm, yapıbozum, dinsel dil, çoktanrıcılık ve tanrıtanımazlıkla ilgili tartışmalar; kültürel görecilik ve etnosentrizm için konular gibi altbölümler eklenmiş. Yazarlar, ayrıca felsefi bir yazıyı okurken gerekli olan bir sorular listesi, temellendirilmiş doğru inanç şeklindeki klasik bilgi tanımına bir giriş, feminist ahlak felsefelerinin gelişme doğrultularının bir tartışması ve zihin felsefesiyle ilgili yeni materyaller eklemişler. Güncel sorunlar ve ilgi gösterilen konular, felsefe tarihinde iyice yerleşmiş klasik temeller üstüne oturtulmuş. Senaryolar ve sorular, okurun kuramın günlük yaşamla ilişkisini görmesine yardım ediyor. Ayrıca, tanımlar ve küçük felsefe sözlüğü geliştirilmiş. Böylece, bilim felsefesini ve insan bilimlerini tartışmak için yeni bir odak oluşturulmuş.

  Haritalar ve tarihsel dönemlerdeki önemli olayların zaman tablosu ise, önemli filozofların ve onların görüşlerinin felsefenin kronolojik tarihi içindeki yeri konusunda genel bir görüş veriyor.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789755331539
  Yayın Tarihi 2019-05-13
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 2.Baskı
  Sayfa Sayısı 513
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 195
  Basım Yeri Ankara
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Stanley M. Honer;Thomas C. Hunt;Dennis L. Okholm
  Çevirmen   : Hasan Ünder
  Ürün Tükendi.

  38.00

  Liste Fiyatı : 38.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..