Evrenin Saklı Yüzü; Evrenbilimin Bir Başka Tarihi - Thomas Lepeltier - 9789750841545 - Kitap | rakitap.com
Evrenin Saklı Yüzü; Evrenbilimin Bir Başka Tarihi

"Çağdaş kozmolojinin tarihi birçok kez dile getirilmiştir. Çok sayıda bilim tarihi ya da popüler bilim kitabı 20. yüzyılda evrenin sırlarına yavaş yavaş nasıl erişildiğini anlatır. Özellikle yeni kitapların birçoğu evrenbilimcile­rin dünyanın yaşını 13,8 milyar yıl olarak hassasiyetle nasıl ölçtüklerini betimler. Ayrıntılı ya da yüzeysel olsun, bilgi fethinin hikâyesini anlatan bu kitaplar, bugün doğru olarak nitelendirilen görüşü savunan eskinin âlimlerini deha ve sezgilerinden dolayı över. Bu kitaplar alternatif gö­rüşleri savunan diğer araştırmacıları ise en fazla yol üstünde anar, hatta onları gözlerinin önünde, daha doğrusu teleskoplarının önünde duran gerçeği görememekten dolayı eleştirir."

Modern evrenbilimin tarihi, söylendiği gibi, gerçekten bir zaferler tarihi midir? Büyük patlamadan kaynaklanan ve evrenin kökenini 13,8 milyar yıl öncesine dayandıran bilgiler tartışma kabul etmez mi? Peki ya diğer evrenbilim modelleri...

Felsefeci, bilim tarihçisi ve müzmin vejetaryen Thomas Lepeltier çağdaş evrenbilime ve onun kuramlarına kafa tutan, ancak silinmekle birlikte bilim tarihinin tozlu raflarında kendine aykırı bir yer edinmiş araştırma­cıların izinde son derece keyifli bir maceraya davet ediyor okuru.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789750841545
Yayın Tarihi 2018-02-02
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Evrenin Saklı Yüzü; Evrenbilimin Bir Başka Tarihi
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Thomas Lepeltier
Çevirmen   : Ahmet H. Durukal
Ürün Satışta. %0

150.00

Liste Fiyatı : 150.00

Kazancınız : 0.00

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..