Abdullah Harmancı, genç hikayeciler arasında metinlerin sadeliği, üslubunun samimiyeti ile öne çıkıyor.
- Mustafa Kutlu, Yeni Şafak-
Abdullah Harmancı´nın (ilk kitabı Muhteris´teki) öykü tarzı, Joyce´u, özellikle de onun Ulysses´ini hatırlatıyor. Joyce da Dublin´i anlatıyordu; Harmancı da bazı Anadolu kentlerini ve kasabalarını anlatıyor. Her ikisi de yalnızca dışı, dışta olanı anlatıyor: Davranışları anlatıyorlar, konuşmaları aktarıyorlar; anlattıkları, aktardıkları üzerine bir yorum, bir açıklama getirmiyorlar. Yalnızca dışı, davranışı anlatmak suretiyle, okuyucunun, anlatılarının derununa nüfuz etmesini istiyorlar ve sağlıyorlar.
- Rasim Özdenören, Yeni Şafak-

Harmancı’nın şimdiye dek pek rastlanmayan tipteki kişileri İslam’a uygun yaşam biçimiyle Türkiye’deki modern gündelik yaşam arasında bocalayan şaşkın kişiler.

Yazar, her şeyin doğrusunu bilen, zihni açık biri olmaktansa, az da olsa çelişkiye önem veriyor, inançlı bir delikanlının da pekala ciddi ilişkiler içinde olabileceğini bildiriyor.

Hikayelerinde bir sahnenin çatısını kurmakta oldukça başarılı ve birkaç sözcükle ortamın durumunu sezdirmek açısından bir yönüyle ustalaşmış bir yazar bence.

- Selçuk Orhan, Hece Dergisi

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789758456604
Yayın Tarihi :0000-00-00
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :88
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Basım Yeri :İstanbul
Emeği Geçenler :
Yazar   : Abdullah Harmancı
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler
Hoşgeldiniz, Keyifli alışverişler..