Yazar : Latif Mutlu
Yayıncı : Yalın Yayıncılık
Fiyat: 45.00   Liste Fiyatı : 45.00
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786054539574
Yayın Tarihi : 2019-08-14
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 148
Kapak : Karton
Kağıt : 1.Hamur
Boyut : 160 X 240
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Kitabımızın, bilimsel ve teknolojik olmak üzere, birbirine bağlı iki amacı vardır.
Bilimsel amacı; Fizik biliminin çok sağlam temellere oturduğu kabul edilen, Enerjinin korunumu kanunu ile Entropi terimini yerinden söküp çıkarmaktır.
Böylece, başka enerji yok, diyen termodinamiğin I. Kanunu ile enerjinin sonunda iş yapamaz hale geleceğini savunan Entropi düşüncesi de olmayacağı için, yeni enerji araştırma girişimleri hızlanacaktır.
Temel enerji kaynaklarımızın stokları iki üç nesil sonra tükenmeye başlayacaktır. Geleceğin enerjisi olarak çekim kuvvetinden başka bir enerji görünmüyor.
Modern fiziğin kabul ettiği dört temel kuvvetin en zayıfı yerçekimi olarak bilinmektedir. Kitabımızda farklı bir görüşle karşılaşacaksınız. Yerçekimi tüm diğer kuvvetlerin anasıdır. Evrendeki ısı, dünyadaki tüm doğal olaylar ve hareketlerin tek nedeni çekim kuvvetidir. Yerçekimi etki alanındaki akışkanlar yoğunluk sırasına dizilerek çekilirler. Yoğunluk sıralaması oluşturulurken veya bozulan sıralamanın düzeltilmesi için, akışkanlar yer değiştirirken yeni enerjiler oluşur. Konveksiyonla ısı aktarmanın itici gücü çekim kuvvetidir.
Teknolojik amacı; yer çekim kuvvetinin, iş ve elektrik ürettiğini gösteren bir mekanizma hazırlayıp çalıştırmaktır.
- Latif MUTLUnun hazırladığı Enerji Devrimi kitabı araştırmacıları ilgilendirmekle beraber her aydının ve çevrecinin okuması gereken, popüler bir yayın niteliğindedir. Genç araştırmacıların Latif MUTLUnun açtığı bu yolda yürüyerek, yeni projeler üretmelerini bekliyorum. Taner YILDIZ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı.

Okuyucu Yorumları