Düşünsel Yolculuklarım - Faik Kanatlı - 9786052581933 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Düşünsel Yolculuklarım

  Metin üretmek hayata karşı tutum almaktır. Tutum alışlar bireyin özenle geliştirdiği dilsel seçkisinde somutlaşır. Seçki bireysel olsa da, kesişme ve etkileşimlerden bağımsız değildir, çünkü ne metin üreticisi ne de metin kendiyle sınırlıdır. Başkasının izleri var her ikisinde. Her metin kendinden önceki metinlerden beslenir ve sonraki metinleri beslemeyi umar. Bu yönüyle hem metin hem de metin üreticileri tarihsel kesintisizliğe hizmet eder.

  Bu kitapta yer alan metinler de hayata karşı birer tutum alış denemeleri olarak algılanabilir. Farklı dönemlerdeki; okumaların, anlamaların, anlamlandırmaların ve öncelemelerin birer yansıması niteliğindedir. Metinler, kültür bilimleriyle özdeşleştirilebilecek dil, kültür, eğitim ve etik gibi konulara hafifçe dokunuyor. Okuru bir düşünsel yolculuğa davet ediyor.

  Metinler yirmi yılı aşkın bir yolculuğa tanıklık ediyor. Kişisel yetmezliklerime ve gelişimime ışık tutsun diye eski metinlere dokunmamaya özen gösterdim. İçtenlikle içimi dışavurdum. Sizlerle buluşmayı sabırla bekleyen bu metinler de, kendilerini birçok buluşma ve bulaşmalara borçludur. Bu kitabın oluşumunda emeğiyle öne çıkan Öğr. Gör. Yunus Emre Çekici'yi şükranla anmak isterim. Ayrıca dolaylı katkılarıyla beni ben yapan, bendeki başkalarına selam olsun!

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786052581933
  Yayın Tarihi 2018-12-24
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 138
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 210
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Faik Kanatlı

  21.60

  Liste Fiyatı : 21.60

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..