Dipsiz Çukurun İçine Doğru: Bir Nöropsikiyatrın Rahatsız Zihinler Üzerine Notları; Into The Abyss: A Neuropsychiatrist's Notes on Troubled Minds - Anthony David - 9786057685810 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Dipsiz Çukurun İçine Doğru: Bir Nöropsikiyatrın Rahatsız Zihinler Üzerine Notları; Into The Abyss: A Neuropsychiatrist's Notes on Troubled Minds

  Bu kitap şizofreni, iki uçlu bozukluk, depresyon, sanrılar, anoreksiya nervoza, dönüştürme bozukluğu ve yadsıma sendromu hakkında. Fakat aynı zamanda hissettiği çaresizliğin kısırdöngüsünden kurtulamayan Thomas; bedeniyle ilgili gerçeklikten kopuk kanaatlerin komaya sürüklediği Emma; yaşadığı toplumun ırkçılığı altında ezilen Junior; koşullarla başa çıkamayınca çözümü hasta rolüne çekilmekte bulan Christopher; çileci tutumunun yeme bozukluğuna sürüklediği Caitlin; ve siz ve biz, ve hepimiz hakkında.

  Anthony David kimi zaman fizyolojik nedenlerin, genetik mirasın ya da travmatik bir kazanın, kimi zaman da protestonun, inançların, umutsuzluğun kendi momentumunu kazandığı, iradenin akıp gittiği gerçek hikâyeler aracılığıyla okuru Dipsiz Çukurun İçine Doğru çekiyor. Bu çukurun karanlığında yitmemenin tek yolu, zihni ve bedeni iki ayrı varlıkmış gibi düşünmeden, biyolojik, psikolojik ve toplumsal alan arasındaki sürekliliği kaybetmeden, maddi beynimiz dışında bir gerçeklik olmadığını unutmadan bireyi yeniden inşa etmek.

  Profesör David'in ele aldığı yedi vaka, hem beynin hem de rayından çıkmış zihinlerin yarıklarını ve bitişme noktalarını gözler önüne seriyor. Hastalarının öznel iç yaşamlarını vurgularken sinirbilimin ilkelerinden kopmadan modern tıp düşüncesindeki indirgemeciliğin panzehirini sunuyor.

  - Dr. Alan Ropper, Harvard Tıp Fakültesi Nöroloji Profesörü
  Anthony David, University College London'da Akıl Sağlığı Enstitüsü direktörü ve İngiliz Nöropsikiyatri Derneği başkanı.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786057685810
  Yayın Tarihi 2021-03-05
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 175
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 210
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Anthony David

  32.00

  Liste Fiyatı : 32.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..