Menu 0
  Cumhuriyet Ekonomisinin Öyküsü - 1. Cilt: 1923 - 1950; Devletçilik: Altın Yıllar - Bozkırdaki Mucize

  Yirminci yüzyıl, insanlık tarihinin en kanlı yüzyılıdır. İki büyük dünya savaşı geçirmiş, yüz milyonlarca insanın ölümüne tanıklık etmiştir. Yirminci yüzyıl, tarihin çağ değiştirdiği bir yüzyıldır.

  Osmanlı İmparatorluğu da Birinci Dünya Savaşı'nın sonunda dağılmış yok olmuş, buna karşı Anadolu'nun yanmış yıkılmış dünyasında genç bir Türkiye Cumhuriyeti doğmuştur. Bu mucizeyi Anadolu insanı, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının rehberliğinde, kan ve ateş içinde yoğrularak meydana getirmiştir.

  Osmanlı İmparatorluğu'ndan kalan miras çok ağır, çok karanlıktır. Türkiye Cumhuriyeti'ne fakir bir halk, büyük kısmı yanmış yıkılmış topraklar ve muazzam bir borç bırakarak tarihe karışmıştır. Türkiye Cumhuriyetini kuranlar, bu boşluk içinde yoktan var ederek sağlam bir ekonominin temellerini attılar. İnsan yetiştirdiler, fabrikalar kurdular. Bugünkü Türkiye'yi böyle yarattılar.

  Zamanlar geçti, sömürgecilik savından vazgeçmeyen Batı ile gafil yerel yöneticiler bu başarıyı tahrip etmek için ellerinden geleni yaptılar. Yeni kuşakların bu mucizeyi yaşatmak görevi ve sorumluluğu var.

  Bu kitapta, bu görkemli serüvenin öyküsünü okuyacaksınız.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786054534272
  Yayın Tarihi 2018-10-09
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 4.Baskı
  Sayfa Sayısı 456
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 165 X 230
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Cahit Kayra

  200.00

  Liste Fiyatı : 200.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..