Buzdan Kılıçlar - Latife Tekin - 9789752891005 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Buzdan Kılıçlar

  Yoksulların hakikatlı düşmanı yazı! Seni pılık pırtık hayatımızın muammasını daha da koyulaştırmak için kullandım, diye yazmışken Latife Tekin ve o yazdığından bu yana da dediği iyice ortaya çıkmışken, muamma daha da koyulaşmışken, yoksullar başkalarına, başka kitaplara, başkalarının kitaplarına kaçıp oralarda ´yazı´ya düşman olmuşken, demek ki ´hakikatlı´ yoksullarmış, yani elimizde hiç yoksul kalmamışken, tek yoksulumuz olarak ´yazı´dan başka bir şeyimiz kalmamışken, bence Latife Tekin´i yeniden okumanın vaktidir.

  Ben Latife Tekin okuduğum zaman, bazı az (seyrek) yazıcılarla ve şairlerle, yoksa hakikat erbabı mıdır onlar ya da yalanın hakikatına varıp en sıkı masalları uyduranlar mı, işte onlarla yaşadığım şeyi yaşarım: Ne yazı, ne şiir, bunlar başka sözler (şeyler)! Öyle olmasa insan o tuhaf şeyleri nasıl yazar, yani dizeler halinde dizilmeseler, kelimeler gibi, cümleler gibi bir olmak için düşmeseler Latife Tekin´in kafasına,
  hem de çocukluktan beri biri kulağına üflemese, periler rüyasını doldurmasa, olmaz yani. O yüzden ´büyü´leniyorum Latife Tekin´i okurken.
  Haydar Ergülen

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789752891005
  Yayın Tarihi 2011-04-04
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 13.Baskı
  Sayfa Sayısı 128
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 195
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Latife Tekin

  11.00

  Liste Fiyatı : 11.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Temin Süresi : 1 Gün
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..