Format Kitap
Barkod 9786050036039
Yayın Tarihi 2018-12-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 8.Baskı
Sayfa Sayısı 40
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Vladimir Dudintsev
Çevirmen   : Hale Yıldırım

Vladimir Dudintsev Ekim Devriminden bir yıl sonra dünyaya gelen ve 1998 yılında yaşama veda eden bir Sovyet yazarı. Yalnız Ekmekle Yaşanmaz romanı, yalnız ülkesinde değil, batıda da büyük ilgi yaratmış, hararetli tartışmalara yol açmıştı. Kimilerine göre Stalin sonrası Sovyetler Birliğini en iyi anlatan romanlardan biriydi, kimileri ise romanı otoriter rejime cesur bir başkaldırı olarak değerlendiriyordu.
Dudintsev uzun süre Yalnız Ekmekle Yaşanmazın yükünü taşıdı, farklı yorumlar karşısında bocaladı, zaman zaman ben Sovyetler Birliğine sadık bir edebiyatçıyım diyerek isyan etti.
Bir Yılbaşı Öyküsünü yazdığında bu öykünün Türkiyede bu kadar sevileceğini tahmin edemezdi. İnsanlığın derin aclarını dindirmek için uğraş verilen bir araştırma laboratuarında zaman öğretmenin bilim insanlarına baykuş kılığında musallat oluşunun büyüleyici öyküsüdür bu.
Bir yılbaşı öyküsüdür, 2008 yılıyla yüz yüze gelmek isteyenler için bire birdir:
Ben bir peri masalı dünyasında yaşıyorum. Bir peri masalı ülkesinde, imgemde canlandırdığım bir kentte. Orada olağandışı yaşamları vardır insanların; ben de bu olağandışılıktan kendi payıma düşeni aldım.

devamını oku..
Kategori : Öykü - Roman
10.00
Liste Fiyatı : 10.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim