Menu 0
  Bilinmeyen Osmanlı

  Rahmetli Adnan Kahveci’nin Maliye Bakanı olduğu ilk günlerde Prof. Dr. Ahmed Akgündüz’le bir sohbet sırasında istirham mahiyetinde:

  “Muhterem Hocam! Eğitim hayatımda Osmanlı Devleti ile ilgili doğru bilgileri öğrenememiş ve aleyhte öğrendiğim bilgilerin yanlışlığını ve tarihimizi toptan inkârın zararlarını ancak Amerika’daki tahsil hayatımda anlamıştım. Bizim Osmanlı’yı batıran kurum diye gördüğümüz ‘iltizam’ usulünü Amerika’nın vergi toplamada kullanmak istediği modern bir iktisat teorisi olarak mastır derslerimde görünce şaşırdım ve tekrar Osmanlı’yı incelemeye başladım. İlk işim sizin Osmanlı Kanunnâmeleri adlı eserin 1. Cildini okumak oldu. Ancak bu tür eserleri herkesin okuması mümkün değil. Keşke Osmanlı devleti ile ilgili önemli soruları, bu eserlerinizin özeti olmak üzere 500 sayfa halinde özetleseniz ve adını da “BİLİNMEYEN OSMANLI” koysanız, ben de en az 500.000 adet bastırıp bütün meraklı insanlara dağıtsam.”.

  Sözlerinde ilham alınarak, Osmanlı Devleti’nin Kuruluş’unun 700. Yıldönümü münasebetiyle hazırlanan ve Rahmetli Adnan Kahveci’nin verdiği “BİLİNMEYEN OSMANLI” ismiyle okuyucuya sunulan eserde; Osmanlı Tarihi ile alakalı bir çok bilinmeyenin veya eksik bilinenlerin cevaplarını belgeleri ile bulacaksınız.

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789757268284
  Yayın Tarihi 2000-01-01
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 527
  Kapak Ciltli
  Kağıt 1.Hamur
  Boyut 155 X 230
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Ahmed Akgündüz
  Yazar   : Ahmed Akgündüz; Said Öztürk
  Yazar   : Said Öztürk
  Ürün Satışta. %0

  250.00

  Liste Fiyatı : 250.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta var
  Aynı Gün Kargo   
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..