Behice Boran Kitabı - Seçme Metinler ve üzerine Yazılar (Ciltli) - Emir Ali Türkmen - 9786052318126 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Behice Boran Kitabı - Seçme Metinler ve üzerine Yazılar (Ciltli)

  Behice Boran, insanlığın büyük hayali için çıktığı Bir Uzun Yürüyüşte, o uzun ve kahırlı yolda çektiği büyük sıkıntılara ses çıkarmadan, sızlanmadan, en kötü mahrumiyet koşullarında bile büyük bir direnç sergileyip mücadele etti; sosyalizm idealinin teorik çerçevesini kurma çabasından hiç geri durmadı. Sosyalizm ve Türkiye'nin çeşitli sorunları üzerine fikirlerini eserlerinde sağlam bir metodoloji kullanarak açıkladı.
  Bir kadın olarak hep ilkleri gerçekleştirdi: ilk kadın sosyolog, ilk sosyalist kadın milletvekili, ilk kadın siyasi parti başkanı... oldu.
  Bu kitapta, Behice Boran'ın düşünce sistematiğini, siyasi mücadelesini, ülke ve dünyada gerçekleşen güncel olaylara ilişkin yorumlarını içeren ve politik yaşamının izleğini derli toplu olarak aktaran yazılarından oluşan bir derleme sunuluyor. Ayrıca Boran ve onun düşüncesi üzerine değişik perspektiflerden kaleme alınmış yazılara yer veriliyor.
  Behice Boran'ı farklı yönleriyle —sosyalist, bilim insanı/akademisyen, barışsever, kadın, siyasetçi— ele alan bu metinler hem Boran'ın Türkiye siyasi eylem ve düşünce tarihindeki önemini vurguluyor hem de eleştirel analizlerle ufuk açıcı okumalara olanak sağlıyor.
  KATKILAR: İlhan Tekeli, Hasan Ünal Nalbantoğlu, Gökhan Atılgan, Fatmagül Berktay, Can Açıkgöz, Oya Baydar, Metin Çulhaoğlu, Semih Gümüş, Nabi Yağcı

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9786052318126
  Yayın Tarihi 2018-04-24
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 548
  Kapak Ciltli
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 150 X 210
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Emir Ali Türkmen
  Ürün Satışta. %0

  130.00

  Liste Fiyatı : 130.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta var
  Aynı Gün Kargo   
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..