Format Kitap
Barkod 9789758420858
Yayın Tarihi 2018-07-25
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 147
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Basım Yeri İstanbul

Emeği Geçenler :
Yazar   : Vamık D. Volkan
Çevirmen   : M. Banu Büyükkal

Kozmik Kahkaha ile başlayan olgu öyküleri dizisi, Atlarla Yaşayan Kadın ile devam ediyor. Bu olgu öyküleri dizisi ile, psikanalitik tedavi süreci, psikiyatri dışındaki insanlar tarafından da anlaşılıp değerlendirilebilecek.

Vamık D. Volkan, dünyanın en önemli ve ünlü psikiyatristlerinden. Türkiye´de Ölümsüz Atatürk kitabı ile tanınıyor. Uluslararası arenada psikopolitik alanında en önemli isim. Makale veya kitapları 12 dilde yayımlandı ve yayımlanıyor. Virginia Üniversitesi Tıp Fakültesi´ndeki Zihin ve İnsan Etkileşimleri Çalışmaları Merkezi´nin (CSMHI) kurucusu ve onursal yöneticisi. CSMHI, çatışan büyük grupların (örn. etnik gruplar) psikolojisini araştırıyor, bu bağlamda toplumsal travma, ırkçılık, ulusal kimlik, terörizm, lider-izleyici ilişkileri ve sığınmacılar gibi konular ele alıyor. Washington Psikanaliz Enstitüsü´nde Eğitim ve Süpervizyon Analisti olan Vamık D. Volkan, Uluslararası Politik Psikoloji Derneği ile Virginia Psikanaliz Derneği´nin kurucularından biri ve eski başkanı. 2002´de Uluslararası Psikanaliz Derneği Terörizm Komitesine atandı. 2003´te Viyana´daki Freud Kurumunun yönetim kuruluna seçilmiştir. Yine 2003´te, Amerika´nın Massachusetts eyaletindeki Austen Riggs Merkezi´nde onursal Erik Erikson İlim Adamı (SCHOLAR) olmuştur.

Vamık D. Volkan, ikinci psikanalitik öyküsünde defalarca terapistler tarafından şizofreni tanısı konulmuş genç bir kadın, onun derinlikleri ve yıllar süren iyileşme sürecine, gerçek bir psikanalitik tedavi sürecine tanık ediyor bizleri.
Doktorun bizi davet ettiği odada pek çok şey görmek olası.
Kendimizi?..
(Tanıtım Yazısı´ndan Alıntı)

devamını oku..
Kategori : Psikoloji
19.00
Liste Fiyatı : 19.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim