Yayıncı : Kodlab Yayıncılık
Fiyat: 27.00   Liste Fiyatı : 27.00
Ürün Tükendi. 
Favorilere Ekle

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.

   Captcha image
Format : Kitap
Barkod : 9786054205844
Yayın Tarihi : 2014-09-17
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 2.Baskı
Sayfa Sayısı : 360
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 155 X 215
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
MVC Model View Controller Framework dinamik web siteleri web uygulamaları ve web servisleri yazmak amacıyla geliştirilmiş olan bir web uygulamaları arayüzüdür. Microsoft firması tarafından 2007 yılı itibari ile geliştirilmeye başlanan MVC yeni bir tasarım kalıbı değildir. 80li yıllardan beri farklı dil ve teknolojilerde kullanılmıştır.

MVC Framework ASP.NETin eksikliklerini kapatmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. MVC asıl gücünü uygulamaları Model View ve Controller olmak üzere üç farklı katmanda gerçekleştirilmesinden alır. Bu sayede bir web uygulaması üç kısım halinde parçalara bölünerek yürütülür. Her bir katmanda yürütülen işlemler diğer katmanlardan bağımsız biçimde gerçekleştirilir.

Visual Studio .NET içerisinde VB.NET ya da C dillerini kullanarak MVC projeleri geliştirebilirsiniz.

Razor biçimlendirme kodları ile Server Side kodlarını karıştırmak için geliştirilmiştir. Diğer bir ifadeyle web sayfalarına sunucu tabanlı kod gömmek için geliştirilmiş bir sözdizimidir. Yapı olarak Server Side dediğimiz sunucu taraflı kodlama dilleri olan ASP ve PHP dillerine benzemektedir. Razor ile oluşturulmuş bir web sayfasında Server Side ve Client Side kodları bulunmaktadır.

Bu kitapta MVC programının son sürümü olan MVC 4 Razor sürümü C .NET dili ile anlatılmıştır. Bununla MVCyi yeni öğrenmeye başlayan bir okuyucunun en son versiyonundan başlayarak öğrenmeye başlaması amaçlanmıştır. Okuyucularımızın en azından temel düzeyde web tasarım ve web programlama bilgisine sahip olmaları kitaptan en iyi şekilde istifade etmelerini sağlayacaktır. MVC kullanarak web sitesi ve web uygulamalarının ne kadar kolayca geliştirilebildiğini gördüğünüzde siz de MVC ile web uygulamaları geliştirmeye başlayacaksınız.

Kitap tamamı denenip çalıştırılmış olan örneklerle desteklenerek okuyucuların konuları daha iyi kavraması sağlanmıştır ve bu kaynak kodlar okurlara ücretsiz olarak sunulmuştur.

Okuyucu Yorumları