Aşk İşaretleri - Latife Tekin - 9789750511493 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Aşk İşaretleri

  Hayır. Sesinin dalgalarına düşüncesiz bırakmıştım kendimi. Soluğu öylesine güçlüydü ki. Üfleyip estirdiği hava varlığımın derinliklerine doğru akıyor... anlattıklarını ruhumla işitiyordum sanki. İnsan kaderini vaat eden kişiyle karşılaşır da saflıkla, merakla dinlemez mi onu?
  Latife Tekin Aşk İşaretlerinde ötekiliğin izini sürmeye devam ediyor. Büyük kent varoşlarında yaşayan bir grup yoksul gencin, yol gösterici belledikleri bir ağabeyin önderliğinde, yaşama nasıl katılacaklarını öğrenmeye çalıştıkları bir aydınlanma öyküsü anlatıyor. Yazarının dilsizliğe, sessizliğe övgü romanı dediği Aşk İşaretleri, okurun peşine gölgeler takıp uçurum kenarında dolaştıran, karanlık ve kasvetli bir roman. Tekin, iktidar kurmanın tekinsiz doğasının karşısına masumiyet fikrini yerleştirirken, yine insanı araştırıyor.
  Aşk İşaretleri, aslında benim yazarlığımla, yazma durumumla, dille hesaplaştığım bir kitap. Etkileme, büyüleme, dille iktidar kurma, gücü ele geçirme... Hayatı anlamlandırarak başkaları hakkında konuşma önceliğinin insana geçirdiği güç, iktidar... Kimsenin cümle kuramadığı bir yerde, cümle kurup kabile reisi olmak... Bu kitap böyle şeyleri dert edinip deşiyor.
  Latife Tekin, Latife Tekin Kitabı, 2005

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789750511493
  Yayın Tarihi 2013-03-08
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 1.Baskı
  Sayfa Sayısı 119
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 130 X 195
  Basım Yeri İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Latife Tekin
  Ürün Satışta. %0

  30.00

  Liste Fiyatı : 30.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta var
  Aynı Gün Kargo   
  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..