Algı Kapıları; Cennet ve Cehennem - Aldous Huxley - 9789755331058 - Kitap | rakitap.com
Menu 0
  Algı Kapıları; Cennet ve Cehennem

  Yayınlandığı günden itibaren tüm dünyada olağanüstü bir ilgi gören Algı Kapıları, ele aldığı konu bakımından benzersizdir. Huxley bu kült kitabında insan algılarının boyutlarını, görsel algıyı olağanüstü biçimde açan meskalin üzerinde özellikle durarak, onu bizzat kullanarak inceler; deneyimlerini müthiş bir gözlem gücüyle gerçeğe olabildiğince yakın, hatta zaman zaman onu aşarak betimler ve bize gerçeğin yeni bir boyutunu, bilincimizin, aslında bir şekilde hep bildiğimiz, ama pek göremediğimiz karşı kutbunu, öteki tarafını gösterir; oraya geçmek için tarih boyunca kullanılmış farklı araçları, geliştirilmiş farklı yöntemleri anlatır.

  Dolayısıyla Algı Kapıları, resimden müziğe, bir kır manzarasından karanlıkta oynaşan ışıklara kadar birçok farklı araçla da ortaya çıkabilen farklı bir algı durumunun, yazarın deyimiyle kendinden geçmenin benzersiz bir analizini sunuyor.

  Gerek Algı Kapıları, gerekse yazarın daha sonra bunun devamı olarak yazdığı Cennet ve Cehennem, bu kendinden geçme halinin, gündelik yaşamın ötesindeki bir dünyaya açtığı kapılar üzerine yazılmış iki temel ve klasikleşmiş deneme...

  Devamı

  Format Kitap
  Barkod 9789755331058
  Yayın Tarihi 2018-04-23
  Yayın Dili Türkçe
  Baskı Sayısı 11.Baskı
  Sayfa Sayısı 150
  Kapak Karton
  Kağıt 2.Hamur
  Boyut 135 X 195
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Aldous Huxley
  Çevirmen   : Mehmet Fehmi İmre

  22.00

  Liste Fiyatı : 22.00

  Kazancınız : 0.00

  Stokta yok
  Temin Süresi : 4 Gün

  Bu üründen 1 adet satılmıştır.

  Hoş geldiniz, Keyifli alışverişler..