Menu 0

  Dünyanın büyük bir değişimden geçtiğini söylemek, artık belki de çok sıradan bir şey oldu. Çünkü değişim kelimesi, her zaman için yaşananların hızını anlatmak için yeterli olmayabilir. İletişim ağlarının olabildiğince genişlemesiyle birlikte, birbirleriylşe girift ilişikiler ağı içerisinde din, yeni dini hareketler, etnisite problemleri, açlık, enerji, özgürlük, paradigma gibi birçok sorunların artık tüm dünya gündemini işgal ettiğini görmekteyiz. Tüm bu sorunlar yerel boyutları aşarak insanlığın ortak problemleri olma yolundadırlar.

  Bundan dolayı bu problemleri sağlıklı bir şekilde anlamlandırmak ve üzerine öngörülü ve tutarlı analizler yapmak önem taşımaktadır. Bunun bir adım ötesi ise, sorunlara kapsamlı çözüm yolları önerebilmektir. Fakat tüm bunların şimdiye kadar yapılanlardan farklı bir bakış, farklı bir paradigmayla yapılması gerekmektedir. Çünkü bu zamana kadar yapılan analiz ve önerilen çözüm yolları büyük oranda hakim paradigmanın ayak izlerini taşımaktadır ve uygulandıkça kriz derinleşmektedir.

  Bu çalışma böyle paradigmal bir farklılığı yansıtmak üzere söz söyleme niyetindedir. Türkiye eksenli global sorunlar üzerinde analizler yaparken, Aklın Kenarına düşecek bir tavır ve düşünceye yabancılaşmanın zorunluluğunu vurgulayan bu kitap: insan, varlık, özgürlük, kimlik, bilgi gibi anahtar kavramlar etrafında ele alınabilecek sorunları İslam ile ilişkileri çerçevesinde ve sosyolojik bir perspektiften analiz etmeyi hedeflemektedir.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9789944105439
  Yayın Tarihi :0000-00-00
  Yayın Dili :Türkçe
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :287
  Kapak :Karton
  Kağıt :2.Hamur
  Boyut :135 X 210
  Basım Yeri :İstanbul
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Mustafa Tekin
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler