Format Kitap
Barkod 9786056824760
Yayın Tarihi 2019-04-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 392
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Yusuf Temizcan

Abdullah Tivnikli, öncülük ettiği kurumlar, yaptığı hayırlar ve bunların etkileriyle düşünüldüğünde Türkiye'nin son yarım asrına damga vurmuş önemli kişilerden biridir. Faizsiz bankacılığın ülkemize gelişindeki katkısı ve bu bankaların güçlendirdiği Anadolu sermayesi, bugünkü ekonomik, sosyal ve siyasal iklimin oluşmasında çok önemli bir noktada durmaktadır.

Elinizdeki bu eser, Kasım 2018'de ebediyete uğurladığımız Abdullah Tivnikli ile vefatından birkaç ay önce başladığımız ve pek çok önemli konuyu konuşma fırsatı bulduğumuz uzun bir söyleşiden ve devlet büyüklerimiz başta olmak üzere değerli akademisyenler, kanaat önderleri ve sevenlerinin kendisi hakkında kaleme aldıkları yazılardan oluşuyor.

İlim ve tasavvuf geleneğinden gelen ailesi, abisi Fahreddin Tivnikli ile yaptıkları inanılmaz işler, ticaretteki başarısı, yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce hayır ve eğitim faaliyeti onun hikayesini son derece anlamlı kılıyor. Abdullah Tivnikli'nin hikayesine kulak verirken aynı zamanda bir parçasıyla Türkiye'nin de hikayesini dinlemiş olacağız.

Biz faniyiz, ömrümüz de çok kalmadı. Allah bilir ya bu kitabı görür müyüm, göremez miyim... Ama benden sonraki süreci bir saat gibi planladım, inşallah bu hizmetler kimseye muhtaç olmadan devam edecek... Biz sadece yoksullara yardımcı olmayı kendimize yol olarak belirlemedik, bu da önemlidir ama daha büyük vizyon lazım. O da şu: Gençlerle ve ilim ehli ile ilgilenmek. Muhsin kıvamında yeni bir nesil yetişsin istedik. Her alanda çok iyi gençlerin kendilerini yetiştirmelerine destek olalım, ülkemizi daha güzel bir geleceğe hazırlayalım diye düşündük. Vizyonumuz buydu.

Abdullah Tivnikli

Abdullah kardeşimiz bir vakıf insanı olarak kendisinden sonra bu hayırlarını devam ettirecek bir nesil bırakmanın gayreti içerisinde oldu.

Recep Tayyip Erdoğan

Abdullah Tivnikli, Allah yolunda her türlü imkanını seferber etmesini bilen fedakar bir mü'mindi.

Osman Nuri Topbaş

Abdullah'ın güzel ahlakıyla öne çıkan bir karakteri olduğunu söylemeliyim. Dava olarak tarif ettiğimiz anlayışa ve dava ahlakına sadakatle bağlı olan, davayı her şeyin üstünde gören nadir iş adamlarındandır.

Abdullah Gül

Varlığının, parasının, zenginliğinin esiri olmayan ve bunları Allah'ın rızasını kazanmak için araçlar olarak gören biriydi.

Binali Yıldırım

Farklı vesilelerle bir araya geldiğimizde delikanlılık çağlarını yetmişli yıllarda yaşamış bütün akranlarımız gibi ileriye dönük büyük ideallerin nasıl gerçekleştirilebileceğini tartışırdık.

Ahmet Davutoğlu

devamını oku..
Kategori : Edebiyat

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.   Captcha image